Bruk Bet Termalica Nieciecza ze zwycięstwem w Bielsku Białej

29.07.2018

Bruk Bet Termalica Nieciecza w drugiej kolejce Fortuna Pierwszej Ligi wyjechała do Bielska-Białej, gdzie zmierzyła się z miejscowym Podbeskidziem. Po przegranej na własnym stadionie, gracze trenera Jacka Zielińskiego chcieli przywieźć punkty z Bielska-Białej.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką niecieczan. Po wrzutce Goncerza, Sabala minimalnie chybił celu. Dziesięć minut później Sierpinia strzałem z 20 metrów sprawdził czujność Dariusza Treli. Jedak ku zaskoczeniu miejscowych kibiców w 18 minucie to zespół z Małopolski obejmuje prowadzenie. Florin Purece strzałem z około 20 metrów zaskoczył bramkarza gospodarzy. Chwilę później po strzale Gutkovskisa mogło być 2:0, ale tym razem golkiper Podbeskidzia był na posterunku. Przed końcem pierwszej połowy, Sabala dwukrotnie miał szanse doprowadzenia do remisu, ale zabrakło skuteczności.

Po zmianie stron Jaroch strzałem zza pola karnego chciał wyrównał, lecz znów futbolówka trafiła wprost w ręce Treli. Jednak po godzinie gry był już remis. Kostorz wykorzystał długie dośrodkowanie w pole karne Bruk Bet Termaliki i strzałem z bliska uzyskał wyrównanie. Jednak z tego remisu gospodarze cieszyli się zaledwie 300 sekund. Samuel Stefanik, który chwilę wcześniej pojawił się na zielonej murawie podał do Gutkovskisa, a łotewski napastnik bez trudu umieścił piłkę w bramce Podbeskidzia. Kwadrans później wspomniany duet chciał po raz kolejny zaskoczyć rywala, jednak tym razem defensywa bielska zapobiegła utracie trzeciej bramki. W 85 minucie drugą zółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Bartosz Szeliga i gracze trenera Jacka Zielińskiego to spotkanie musieli kończyć w dziesiątkę. Mimo to gospodarze nie znaleźli sposobu na defensywę niecieczan i to Bruk Bet Termalica zapisuje na swoim koncie zwycięstwo w Bielsku Białej z Podbeskidziem 2:1.

Kolejne spotkanie drużyna Bruk Bet Termaliki rozegra na stadionie w Niecieczy. W sobotę o godzinie 17 podejmie beniaminka zaplecza Lotto Ekstraklasy łódzki ŁKS.