Bruk Bet Termalica na remis

14.10.2019

Wynikiem 1-1 zakończyło się inauguracyjne spotkanie 13. kolejki Fortuna 1 ligi Niecieczan ze Stomilem Olsztyn. Po dwóch zwycięstwach popularne Słonie wracają z Warmii z jednym punktem.

Gra obu drużyn w pierwszej połowie na pewno mogła cieszyć oko. Akcje były bardzo dynamiczne, a na brak sytuacji bramkowych na pewno nie mogli narzekać kibice. Najgroźniejszą okazję Olsztynianie stworzyli już w 10 minucie. Wtedy to Artur Siemaszko posłał piłkę minimalnie nad bramką. Tuż przed przerwą groźny strzał oddał napastnik Bruk Betu Termaliki Matej Jelić. Uderzenie Chorwata na rzut rożny sparował jednak Piotr Skiba. Po pierwszych 45 minutach na tablicy świetlnej widniał remis 0-0.

Już trzy minuty po wznowieniu gry prowadzenie Niecieczanom dał Martin Miković. Po odważnym wejściu między kilku obrońców Stomilu Słowak uderzył w samo okienko, nie do obrony. Z prowadzenia zespół z Małopolski cieszył się lekko ponad 15 minut. Szymon Sobczak wykorzystał niepewne wyjście z bramki Karola Dybowskiego i zdobył bramkę na 1-1. Wynik nie zmienił się do 90 minuty.

Po trzynastu meczach Niecieczanie zajmują 8. miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz to domowy pojedynek z GKS-em Bełchatów już w najbliższą sobotę.