Bruk-Bet Termalica remisuje po szalonym meczu z Olimpią Grudziądz

15.06.2020

Bruk-Bet Termalica Nieciecza po ostatniej porażce z liderem Fortuna 1 ligi tym razem zremisowała na własnym boisku z Olimpią Grudziądz. Na stadionie w Niecieczy padło aż 6 bramek a końcowy wynik to 3:3.

Niecieczanie przystąpili do meczu z zespołem z Grudziądza bardzo zmotywowani po ostatniej porażce w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1. Słonie narzuciły rywalom swoje warunki od pierwszej minuty. Na boisku mieli zdecydowaną przewagę, lecz to goście pierwsi zdobyli bramkę. W 13′ minucie spotkania Ricky Van Haaren nie dał mocnym strzałem najmniejszych szans na skuteczną interwencję Tomaszowi Losce. W 26′ minucie po stałym fargmencie gry wyrównał główką Artem Putivtsev i do przerwy widniał wynik 1:1. Po zmianie stron indywidualną akcją popisał się Florin Purece, który dał gospodarzom prowadzenie. Olimpia nie chciała jednak oduścić i w 77′ Joao Criciuma doprowadził do wyrównania stanu meczu strzelając bramkę z rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z zawodników gospodarzy. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego nie dali za wygraną bo już 2 minuty później kapitan Słoni Piotr Wlazło znów wyprowadził Bruk-Bet Termalicę na prowadzenie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Gdy wydawało się, że 3 punkty zostaną w Niecieczy w 90′ minucie wyrównał Kacper Janiak, który na boisku pojawił się 2 minuty wcześniej. Dla młodzieżowca był to pierwszy gol w seniorskiej piłce.

Mecz kończy się wynikiem 3:3.

ruk-Bet Termalica Nieciecza 3-3 Olimpia Grudziądz
Artem Putiwcew 26, Florin Purece 63, Piotr Wlazło 79 – Ricky van Haaren 13, João Criciúma 77 (k), Kacper Janiak 90

Bruk-Bet Termalica: 99. Tomasz Loska – 13. Mateusz Grzybek, 32. Jonathan de Amo, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski – 7. Roman Gergel, 5. Vlastimir Jovanović, 18. Piotr Wlazło, 10. Florin Purece (84′ 19. Michal Bezpalec), 11. Patrik Mišák (80′ 6. Dawid Kalisz) – 21. Vladislavs Gutkovskis (57′ 9. Matej Jelić).

Olimpia: 1. Łukasz Sapela – 18. Lukáš Ďuriška, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Ariel Wawszczyk, 71. Remigiusz Szywacz – 8. Sebastian Kamiński (84′ 29. Piotr Janczukowicz), 21. Maciej Kona (65′ 34. Mohamed Medfai), 44. Dominik Frelek, 91. Ricky van Haaren, 19. Elvir Maloku – 9. João Criciúma (88′ 88. Kacper Janiak)

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).