Bruk- Bet Termalica słabsza od Puszczy Niepołomice

26.06.2020

Po świetnych wyjazdowych spotkaniach Bruk-Bet Termalica Nieciecza poległa na własnym boisku z Puszczą Niepołomice 1:3 i mocno skomplikowała sobie sytuację w tabeli.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego po bardzo dobrych występach w ostatnich dwóch kolejkach i zwycięstwach z Wartą Poznań i Miedzią Legnica przystępowali do meczu z Puszczą w roli faworyta. Niestety, na boisku w Niecieczy to goście z Niepołomic cieszyli się z trzech punktów.

Goście objęli prowadzenie w 20 minucie  po samobójczym trafieniu Vladislavsa Gutkovskisa. Kilka minut później było już 0:2, a bramkę dla gości zdobył Jewhen Radionov. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze ruszyli do ataku i po kilku próbach piłkę płaskim strzałem w siatce umieścił Roman Gergel. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:2.

Po przerwie kibice oglądali na murawie dużo lepszą grę podopiecznych Mariusza Lewandowskiego. Gospodarze mogli kilkukrotnie objąć prowadzenie lecz za każdym razem zabrakło celności. Nieskuteczność zemściła się na nich w 72′ gdy Hubert Tomalski ruszył prawą stroną, w polu karnym znalazł dobrze ustawionego Bartosza Żurka, który bez problemów celnie uderzył. Mimo uslinych starań „Słoni” więcej bramek w meczu nie padło.

Bruk-Bet Termalica – Puszcza Niepołomce 1:3 (0:2)

0:1 Gutkovskis 20′ (samobójcza), 0:2 Radionov 28′, 1:2 Gergel 45′.

Sędziował: Jacek Małyszek.

Żółte kartki: Gergel (50 min), Grzybek (57′), Żurek (90′) –  Sitek (36′), Tomalski (40′), Mikołajczyk (70′). Widzów: 918.

Bruk-Bet Termalica: 1 Łukasz Budziłek – 16 Martin Miković (77′ 9  Matej Jelić), 77 Artem Putiwcew, 96 Przemysław Szarek, 13 Mateusz Grzybek  – 11 Patrik Misak (46′ 19 Michal Bezpalec), 10 Florin Purece, 18 Piotr Wlazło, 7 Roman Gergel – 21 Vladislavs Gutkovskis (63′ 17 Feiz Shamsin).

Puszcza Niepołomice: 22  Karol Niemczycki – 77 Erik Cikos, 23 Piotr Stawarczyk,  5 Konrad Stępień, 28 Michał Mikołajczyk –  10 Hubert Tomalski (88′ 24 Bartosz Eizenchart), 25 Wiktor Żytek, 14 Jakub Serafin, 18 Michal Klec, 50 Maksymilian Sitek (68′ 17 Bartosz Żurek) – 13 Ievgen Radionov (30′ 19 Marcin Orłowski).