Burmistrz Krynicy-Zdroju da pieniądze na hokej, ale musi pojawić się sponsor

25.02.2019

Władze Krynicy-Zdroju nie chcą dopłacać do pierwszoligowej drużyny hokeja na lodzie. Jak już wiecie z naszych wiadomości, po tej decyzji KTH Krynica musiało wycofać się z rozgrywek. Dalsze funkcjonowanie klubu zależy od pozyskania sponsora.

– Chcemy być realistami i nie chcemy opowiadać bajek, że jesteśmy w stanie zainwestować dużo pieniędzy w hokej. Jeżeli pojawiłby się sponsor i byłaby w stanie powstać drużyna co najmniej rangi pierwszoligowej, to gmina byłaby w stanie dopłacić do niej maksymalnie pół miliona złotych – tłumaczy Piotr Ryba, burmistrz uzdrowiska.

Jeszcze w 2018 w rozgrywkach ligowych seniorów występowały dwa kluby. KH KTH Krynica (II liga) oraz KTH S.A. (I liga). Pierwszoligowcy po nowym roku wycofali się z rozgrywek, po podniesieniu stawek za możliwość trenowania na lodowisku w Krynicy.

– Pierwszoligowa drużyna potrzebuje finansowania na poziomie miliona złotych. Klub drugoligowy otrzymał dotację rzędu 5 tysięcy złotych, także nie jest to jakaś duża pomoc. Klub pierwszoligowy, który wycofał się z rozgrywek miał zaległości w stosunku do MOSiR-u i zawodników. Wydaje mi się, że nie wytrzymał finansowo – argumentuje burmistrz.

Na ostatnim spotkaniu z przedstawicielami krynickich drużyn hokejowych, burmistrz przedstawił propozycję utworzenia podmiotu, który będzie zajmował się szkoleniem dzieci i młodzieży. Na razie nie wiadomo, jak do tej propozycji odniosą się przedstawiciele klubów hokejowych.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Jakub Pędzich, Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN