Burmistrz Krynicy-Zdroju da pieniądze na hokej, ale musi pojawić się sponsor

25.02.2019

Władze Krynicy-Zdroju nie chcą dopłacać do pierwszoligowej drużyny hokeja na lodzie. Jak już wiecie z naszych wiadomości, po tej decyzji KTH Krynica musiało wycofać się z rozgrywek. Dalsze funkcjonowanie klubu zależy od pozyskania sponsora.

– Chcemy być realistami i nie chcemy opowiadać bajek, że jesteśmy w stanie zainwestować dużo pieniędzy w hokej. Jeżeli pojawiłby się sponsor i byłaby w stanie powstać drużyna co najmniej rangi pierwszoligowej, to gmina byłaby w stanie dopłacić do niej maksymalnie pół miliona złotych – tłumaczy Piotr Ryba, burmistrz uzdrowiska.

Jeszcze w 2018 w rozgrywkach ligowych seniorów występowały dwa kluby. KH KTH Krynica (II liga) oraz KTH S.A. (I liga). Pierwszoligowcy po nowym roku wycofali się z rozgrywek, po podniesieniu stawek za możliwość trenowania na lodowisku w Krynicy.

– Pierwszoligowa drużyna potrzebuje finansowania na poziomie miliona złotych. Klub drugoligowy otrzymał dotację rzędu 5 tysięcy złotych, także nie jest to jakaś duża pomoc. Klub pierwszoligowy, który wycofał się z rozgrywek miał zaległości w stosunku do MOSiR-u i zawodników. Wydaje mi się, że nie wytrzymał finansowo – argumentuje burmistrz.

Na ostatnim spotkaniu z przedstawicielami krynickich drużyn hokejowych, burmistrz przedstawił propozycję utworzenia podmiotu, który będzie zajmował się szkoleniem dzieci i młodzieży. Na razie nie wiadomo, jak do tej propozycji odniosą się przedstawiciele klubów hokejowych.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Jakub Pędzich, Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy