Cenna wygrana tarnowskich koszykarzy na Śląsku

06.03.2019

W drugiej lidze koszykówki mężczyzn po sześciu z rzędu przegranych spotkania, drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów wyjechała na Śląsk z zamiarem przełamania tej złej serii. Ich rywalem był ostatni w tabeli drugi zespół MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Gospodarze w ostatnich trzech pojedynkach dwukrotnie wygrywali i tarnowscy koszykarze musieli jednak wspiąć się na wyżyny by wywieźć zwycięstwo. Początek meczu niezbyt dobry dla graczy z Małopolski. Gospodarze byli skuteczniejsi i popełniali mniej błędów. Szybko wypracowali sobie dziesięciopunktowa przewagę, którą tarnowianie z czasem odrobili. Po pierwszej kwarcie było tylko jedno oczko straty, a w kolejnej wszystko wróciło na właściwe tory i w połowie rywalizacji MUKS 1811 Unia prowadziła 43:38. Po zmianie stron obrona tarnowska nie pozwoliła na wiele rywalowi, który w sumie przez 20 minut zdobył zaledwie 23 punkty, zaś tarnowianie aż 48.
To też po sześciu z rzędu przegranych cenne zwycięstwo tarnowskiego zespołu w Dąbrowie Górniczej 91:61.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Bryzek 25, Palmowski 14, Skowron 13, Kasperzec i Sulowski po 8, Wardziński 7, Szewczyk 6, Piska 5, Niemczura 3 oraz Kaliński 2.

W następnej kolejce tarnowska drużyna zagra w Rudzie Śląskiej z miejscową Pogonią. Będzie to przedostatnia seria spotkań rundy zasadniczej. Wygrana na Śląsku pozwoliła by na uniknięcie gier o utrzymanie w drugiej lidze.