Cracovia na drodze Słoni, mielecka wyprawa na Pomorze – zapowiedź piłkarskiego weekendu

27.10.2017

Ostatni weekend października przyniesie nam emocje piłkarskie w Lotto Ekstraklasie, Nice Pierwszej Lidze oraz niższych klasach rozgrywkowych. Również piłkarki Tarnovii po porażce, będą chciały zainkasować punkty w rywalizacji ze stołeczną drużyną.

W piłkarskiej Lotto Ekstraklasie czas na 14.kolejkę spotkań. Bruk Bet Termalica Nieciecza zagra w Krakowie z Cracovią. Drużyna ze stolicy Małopolski w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyła cztery punkty i odbiła się od dna tabeli. Również zespół z Niecieczy po wygranej w Szczecinie liczy na kolejną wygraną.

Z kolei Sandecja Nowy Sącz podejmie na stadionie w Niecieczy zespół Górnika Zabrze. Ekipa ze Śląska bardzo dobrze rozpoczęła sezon, jednak w ostatnich pojedynkach pogubiła nieco punktów.

Początek spotkania na stadionie w Niecieczy w sobotę o godzinie 20:30

W Nice Pierwszej lidze mielecka Stal zagra na Pomorzu. Tym razem piłkarze trenera Zbigniewa Smółki zmierzą się w Bytowie z miejscową Bytovią Drutex. Konrad Misztal, który zadebiutował w ostatnim spotkaniu uważa, że dobra atmosfera w szatni potrafi wiele zdziałać. Z kolei drugi trener Stali Maciej Serafiński zaznacza, że drużynę czeka ciężki pojedynek i trzeba być przygotowanym do niego pod kilkoma względami. Spotkanie w Bytowie rozegrane zostanie w sobotę o godzinie 18.

W trzeciej lidze grupie czwartej w ramach 14.kolejki spotkań tarnowska Unia wyjeżdża do Sandomierza, gdzie rywalizować będzie z miejscową Wisłą. Rywale Jaskółek w tym sezonie nie zachwycają. Na swoim koncie mają dziewięć oczek i plasują się na siedemnastym przedostatnim miejscu. Tarnowianie mają 12 oczek i dzięki ostatniej wygranej opuścili strefę spadkową. Tym razem zespół trenera Daniela Bartkowskiego również liczy na kolejne punkty, by na stałe opuścić dolne rejony tabeli. Spotkanie w Sandomierzu rozegrane zostanie w niedzielę o godzinie 14.

W czwartej lidze podkarpackiej w sobotę o 14:30 Rzemieślnik Pilzno podejmie drużynę Sokoła Nisko. Pół godziny później dojdzie do rywalizacji w Dębicy, gdzie Igloopol zmierzy się z Polonią Przemyśl. Z kolei piłkarze Wisłoki Dębica zagrają w niedzielę o 13 w Ropczycach z miejscowym zespołem Błękitnych.

Z kolei na boiskach czwartej ligi małopolskiej rozegrana zostanie 13.seria spotkań. W sobotę o 13 Barciczanka podejmie Watrę Białka Tatrzańska, O 14 Poprad Muszyna zagra z Lubaniem Maniowy, a Glinik Gorlice z Tuchovią. Pół godziny później Bocheński Klub Sportowy zmierzy się z Wolanią Wola Rzędzińska. W niedzielę o 13 Olimpia Pisarzowa podejmie graczy Polanu Żabno, a drugi zespół Sandecji piłkarzy Popradu Rytro. Pół godziny później GKS Drwinia zmierzy się z Tarnovią, a o 14 Klub Sportowy Tymbark gościł będzie graczy lidera – Limanovii.

W klasie okręgowej grupie brzesko-bocheńskiej w ten weekend piłkarze zmierzą się po raz 12. W sobotę o 14 Novi Rzezawianka podejmą Jadowniczankę, Tarnavia Radłovię, Strażak Mokrzyska zagra z Naprzodem Sobolów, a Pagen Gnojnik zmierzy się z Olimpia Kąty. Natomiast o 15 Sokół Borzęcin podejmie graczy Olimpii Bucze. Z kolei w niedzielę rozegrane zostaną dwa spotkania. Sokół Maszkienice podejmie lidera Okocimskiego Brzesko, zaś wicelider Rylovia gościł będzie piłkarzy Orła Dębno. Oba spotkania rozpoczną się o 14.

Natomiast w grupie tarnowskiej rozegrana zostanie 13.seria spotkań. W sobotę o 14 Metal Tarnów podejmie drugi zespół Polanu Żabno, zaś Dunajec Zbylitowska Góra Zorzę Zaczarnie. W niedzielę o 11 LKS Nowa Jastrząbka zagra z LUKSem Skrzyszów, pół godziny później zespół ze Śmigna zagra z LKSem Wietrzychowice. Na 12 zaplanowano pojedynek w Łukowej, gdzie Łukovia zmierzy się z Victorią Koszyce Małe. O 13 Olimpia Wojnicz podejmie Ciężkowiankę, GKS Gromnik piłkarzy Wisły Szczucin, zaś Dunajec Zakliczyn zagra z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska.

W ten weekend grają również pierwszoligowe piłkarki Tarnovii podejmą na własnym stadionie drużynę Pragi Warszawa. Po porażce z liderem z Katowic, do Małopolski przyjedzie kolejna drużyna aspirująca do awansu. Stołeczna drużyna nie radzi sobie dobrze na wyjazdach, bo dotychczas wygrała jedno spotkanie i dwukrotnie remisowała. Tarnowianki nie chcą łatwo oddawać punktów i liczą, że pójdzie im lepiej niż w rywalizacji z katowiczankami. Początek sobotniego meczu o godzinie 12:30.

Posłuchaj:
Maciej Bartoszek - trener Bruk Bet Termaliki Nieciecza
Konrad Misztal - piłkarz Stali Mielec
Maciej Serafiński - drugi trener Stali Mielec
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN