Czwartoligowcy z Małopolski na półmetku rozgrywek

12.11.2018

Czwartoligowcy z Małopolski zakończyli rozgrywki rundy jesiennej. Po siedemnastu kolejkach największe szanse na grę o awans do czwartej ligi ma trzy zespoły. Jeżeli aura pozwoli, w następny weekend rozegrana zostanie pierwsza kolejka rundy wiosennej.

Tarnowska Unia pokonała graczy Orkana Szczyrzyc 3:0. Pierwszy do bramki trafił Piotr Drozdowicz, po przerwie kolejne trafienia dołożyli Łukasz Popiela i Mateusz Nowak. Glinik Gorlice przegrał z Popradem Muszyna 1:3. Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze po golu Jakuba Dziedzica. Jednak ostatni kwadrans drugiej części rywalizacji należał do gości. Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Kamila Baran, a raz Dawid Węglowski. Bocheński Klub Sportowy wygrywa z Lubaniem Maniowy 1:0, zaś Tarnovia uległa Watrze Białka Tatrzańska 1:4. Goście objęli prowadzenie po golu Łukasza Pazurkiewicza w 9 minucie spotkania. Kolejne dwie bramki dla zespołu Watry zdobyli Sebastian Gąsiorek i Andrzej Rabiański. Nadzieje dla gospodarzy wlało trafienie Daniela Zauchy, jednak w doliczonym czasie gry trafienie samobójcze Tomasza Mikosia ustaliło wynik rywalizacji.

W niedzielnych spotkaniach drugi zespół Sandecji Nowy Sącz dopisuje na swoje konto trzy punkty po wygranej nad Dunajcem Zakliczyn 3:2. GKS Drwinia pokonuje LKS Szaflary 2:1, a Olimpia Pisarzowa uległa Can Pack Okocimskiemu Brzesko 0:1.

W tabeli na prowadzeniu Poprad Muszyna pięć punktów przed tarnowską Unią i sześć nad Limanovią.