Daniel Dutka przenosi się do Mielca

11.01.2019

Stal Mielec wzmacnia się przed rundą wiosenną. Zawodnikiem klubu Superligi został Daniel Dutka, rozgrywający SPR-u PWSZ Tarnów. To lider strzelców grupy C I ligi szczypiornistów.

Od kilku dni SPR Stal Mielec intensywnie rozglądała się za środkowym, bo Chorwat Rudolf Cuzić – z powodów prywatnych – rozstał się z klubem. Wybór padł na 26-letniego Daniela Dutkę, który przekonał nowego trenera Tomasza Sondeja podczas wspólnych treningów. Rozgrywający, radzący sobie na lewej stronie i środku, od kilku lat wyróżniał się w pierwszej lidze. Na zapleczu Superligi rzucił blisko 800 bramek, w sezonie 2018/19 jest najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek z 93 golami w 11 meczach.

SPR PWSZ Tarnów prowadzi w tabeli grupy C. To prawdopodobnie nie koniec transferów Stali przed rundą wiosenną. Po zwolnieniu grającego trenera Krzysztofa Lipki zespół potrzebuje drugiego bramkarza. Nie będzie nim testowany Patryk Foluszny, w grę wchodzą inni golkiperzy z I ligi. Raczej upadł też temat pozyskania byłego reprezentanta Polski, Sebastiana Rumniaka. Na półmetku rundy zasadniczej Stal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Superligi.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy