Debiut wychowanka Wisłoki Dębica w reprezentacji Polski

08.10.2020

W środowym meczu towarzyskim reprezentacja Polski pokonała Finlandię 5-1. Debiut zaliczył Paweł Bochniewicz.

Selekcjoner Polskiej reprezentacji Jerzy Brzęczek pozwolił na debiut kilku zawodnikom. Jednym z nich był Paweł Bochniewicz, wychowanek Wisłoki Dębica, obecnie piłkarz holenderskiego Heerenveen. Dębiczanin rozegrał całą drugą połowę.

Polscy piłkarze zdominowali rywali. Trzy bramki dla naszej reprezentacji strzelił Kamil Grosicki, a po jednym trafieniu zaliczyli Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik.

– Jestem zadowolony z przebiegu meczu – mówił na pomeczowej konferencji Jerzy Brzęczek, selekcjoner polskiej reprezentacji.

– Myśle, że na pewno 5-1 to jest dla nas dobry wynik. Cieszę się oczywiście, że dzisiaj mieliśmy kilka debiutów. Debiuty w moim przekonaniu były naprawdę bardzo pozytywne.

18 minut w meczu z Finami rozegrał pochodzący z Tarnowa Mateusz Klich, piłkarz Leeds United, zaś inny Dębiczanin, Artur Jędrzejczyk obejrzał całe spotkanie z ławki rezerwowych.

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra o godzinie 20:45 w niedzielę. Podopieczni Jerzego Brzęczka podejmą Włochów w ramach 3. kolejki Ligi Narodów.

Posłuchaj:
Jerzy Brzęczek
Bartek Ziaja, Paweł Kawik, fot. laczynaspilka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN