Derby Małopolski dla szczypiornistów z Tarnowa

15.04.2019

W pierwszej lidze doszło w ten weekend do Derbów Małopolski. W Chrzanowie MTS podejmował SPR PWSZ Tarnów.

Wygrana tarnowskiego zespołu przedłużała ich szanse na awans do turnieju barażowego dającego promocje do PGNiG Superligi. Rywalizacja na parkiecie była niezwykle wyrównana a w roli głównej wystąpili bramkarze obu drużyn Marcin Górkowski i Dawid Ciochoń. Obaj byli nie do zatrzymania, a po kwadransie gry wynik był remisowy 3:3. Dobra skuteczność Łukasza Szatki sprawiła, że tarnowianie odskoczyli i na przerwę schodzili prowadząc 9:6.

Po zmianie stron kontrolowali wydarzenia na parkiecie, minimalnie prowadząc. Ale w końcowych minutach chrzanowianie przyśpieszyli doprowadzając do dużych emocji. Na minutę przed końcem spotkania był remis 17:17. Wtedy piłka była po stronie tarnowian i skutecznie zakończył akcję Szatko. Gospodarze mimo wziętego czasu przez trenera nie zdołali doprowadzić do remisu i SPR PWSZ wygrał w Chrzanowie z MTS-em 18:17.

Bramki dla tarnowskiego zespołu zdobyli: Szatko 7, Sanek i Mogielnicki po 3, Kowalik i Jewuła po 2 oraz Niemiec 1.

Ostatnie spotkanie które zadecyduje o pierwszym miejscu na koniec sezonu rozegrane zostanie w sobotę 27 kwietnia o godzinie 18, na parkiecie hali PWSZ w Tarnowie. Wtedy SPR PWSZ podejmie Czuwaj Przemyśl, bezpośredniego rywala w walce o fotel lidera.