Dominacja Azotów Puławy w Tarnowie

06.02.2020

Tarnowscy szczypiorniści nie poradzili sobie z wyżej notowanymi rywalami i przegrali wysoko 21-35. Goście pozwolili tarnowianom tylko na 10 minut wyrównanej gry.

Po kwadransie puławianie prowadzili już czteroma bramkami. Przyjezdni bez większych problemów przebijali się przez obronę gospodarzy i wykorzystywali ich błędy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12-20.

Początek drugiej części gry wcale nie zapowiadał nagłego przebudzenia Grupy Azoty Tarnów. Świadczyć może o tym fakt, że pierwszą bramkę po wznowieniu podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego zdobyli dopiero w ósmej minucie. Piłkarze ręczni z województwa lubelskiego całkowicie wyłączyli z gry najlepszego strzelca drużyny z Tarnowa – Jakuba Kowalika, który w całym meczu zdobył tylko dwie bramki. Ponadto rozgrywający trzykrotnie wędrował na ławkę kar, co automatycznie oznaczało dla niego czerwoną kartkę.

Jedynym jasnym punktem w szeregach gospodarzy był Rennosuke Tokuda, który rzucił 7 goli