Dominik Kubera nowym mistrzem Polski juniorów. Dobry występ Mateusza Cierniaka

22.09.2020

Wczoraj w Zielonej Górze rozegrano finał indywidualnych mistrzostwa Polski juniorów. Mateusz Cierniak zajął 7 miejsce.

Dominik Kubera przywożąc 13 punktów zdobył złoty medal indywidualnych mistrzostwa Polski juniorów. Po 20. wyścigu rozegrano miniturniej, który miał wyłonić pozostałych medalistów. Przystąpiło do niego pięciu żużlowców, którzy w trakcie rundy zasadniczej zdobyli po 12 oczek. Ostatecznie wicemistrzem okazał się – broniący tytułu sprzed roku – Jakub Miśkowiak. Brąz powędrował do Norberta Krakowiaka. Mateusz Cierniak zajął 7 miejsce z dorobkiem 10 punktów. Tarnowianin dużo lepiej zaprezentował się w drugiej części zawodów. Ostatecznie do walki o podium zabrakło mu 2 oczek.

Wyniki:

1. Dominik Kubera (3,3,3,1,3) 13

2. Jakub Miśkowiak (1,3,3,2,3) 12 + 1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale

3. Norbert Krakowiak (3,2,2,3,2) 12 + wykluczenie w półfinale + 1. miejsce w repasażu + 2. miejsce w finale

4. Rafał Karczmarz (0,3,3,3,3) 12 + 1. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale

5. Wiktor Trofimow 2,2,3,3,2) 12 + 2. miejsce w półfinale + 2. miejsce w repasażu + 4. miejsce w finale

6. Mateusz Tonder (3,3,2,2,2) 12 + 3. miejsce w półfinale + 3. miejsce w repasażu