Domowe zwycięstwo PGE Stali Mielec

08.10.2019

Po nieudanym wyjeździe do Radomia, piłkarze prowadzeni przez trenera Dariusza Marca wygrali 3-1 z GKS-em Jastrzębie Zdrój.

Wynik w 18. minucie otworzył Andrea Prokić. Serb z polskim paszportem precyzyjnie uderzył piłkę z 15 metrów i pokonał bramkarza rywali. Niestety jeszcze przed przerwą gościom udało się wyrównać. Do remisu doprowadził Farid Ali

Druga bramka dla Mielczan padła jednak dopiero w 71. minucie. Krystian Getinger popisał się ładnym strzałem z prawej nogi i tym samym wyprowadził Stal na prowadzenie. Tego dnia na szczególne uznanie zasługiwał jednak wcześniej wspominany Prokić, który prócz gola zaliczył także asystę przy bramce na 3-1. Pomocnik biało-niebieskich podał na wolne pole do Adriana Paluchowskiego, a ten pewnym strzałem pokonał golkipera GKS-u.

PGE Stal w kolejnym meczu zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. To spotkanie odbędzie się jednak dopiero 18 października o 19 ze względu na reprezentacyjne powołania.