Drugi zespół Sandecji bliżej trzeciej ligi

29.05.2018

W czwartej lidze małopolskiej 27.kolejka spotkań rozpoczęła się już w piątek. Na pozycji lidera umocnili się piłkarze drugiej drużyny Sandecji Nowy Sącz, po wpadce na własnym stadionie Limanovi.

W Barcicach Barciczanka zmierzyła się z Tarnovią. Po pierwszej połowie był remis 2:2, natomiast po zmianie stron gospodarze czterokrotnie pokonali bramkarza tarnowskiego i wygrali 6:2. Trzy trafienia na swoim koncie zapisał Krywobrodenko, dwa Maślejak a jedno Majchrowski. Dla tarnowskiego zespołu strzelił Kozioł, a druga bramka padła po trafieniu samobójczym.

W sobotnich rywalizacjach drugi zespół Sandecji Nowy Sącz pokonał Tuchovię 2:1. Mimo że pierwsi do bramki rywala trafili piłkarze z Tuchowa po golu Karola Dziży, to chwilę później wyrównał Jakub Cempa, a trzy punkty dał Hubert Maślanka. Bocheński Klub Sportowy uległ na własnym stadionie Lubaniowi Maniowy 2:3. Atutu własnego boiska nie wykorzystali również piłkarze Glinika Gorlice, którzy przegrali z Watrą Białka Tatrzańska 0:1.

W niedzielnych pojedynkach Limanovia rywalizowała z Wolanią Wola Rzędzińska. Już w 2 minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Kamila Kurczaba. Kwadrans później wyrównał Marcin Szczerba, a po przerwie prowadzenie Wolanii dał Artur Nowak. Na dziesięć minut przed końcem rywalizacji wyrównał z rzutu karnego Mateusz lampart i pojedynek zakończył się remisem 2:2. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie w Muszynie, gdzie Poprad podzielił się punktami z Polanem Żabno.

Nie odbyło się spotkanie w Drwini, gdzie miejscowy GKS miał rywalizować z Klubem Sportowym Tymbark. Rywale nie przyjechali na ten mecz. W ostatnim spotkaniu Olimpia Pisarzowa pokonała skromnie graczy Popradu Rytro 1:0.

W tabeli na czele piłkarze drugiej drużyny Sandecji Nowy Sącz, dwa punkty przed Lubaniem Maniowy i trzy przed Limanovią. Czwartą ligę małopolską na pewno opuszczą piłkarze Klubu Sportowego Tymbark oraz Tuchovii. O byt walczą jeszcze Poprad Rytro, Olimpii Pisarzowa, Wolanii Wola Rzędzińska, GKS-u Drwinia i Polanu Żabno. Następną kolejkę piłkarze czwartej ligi małopolskiej rozegrają w środę.