Dwumecz z wicemistrzem Ukrainy z porażkami [ZDJĘCIA]

08.08.2019

Drugą porażkę z wicemistrzem Ukrainy ZTK Zaporoże doznali piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Jednak całe spotkanie było bardzo wyrównane.

Tym razem przez pierwsze 20 minut rywalizacji prowadzili gospodarze, później jednak seria niecelnych strzałów oraz strat w ataku spowodowała, że rywale zdobyli przewagę. Do przerwy ukraińska drużyna prowadziła 15:13. Po zmianie stron trwała wyrównana walka, jednak cały czas przewaga była po stronie zawodników zza wschodniej granicy. Ostatecznie wygrali oni 28:25.

Wynik schodzi na drugi plan, ale liczymy że mecz wreszcie kiedy uda nam się zakończyć wygraną – mówi trener tarnowskiego SPR PWSZ Marcin Markuszewski.

Bramki dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Kowalik 5, Dadej, Kużdęba, Grozdek i Lazarowicz po 3, Misiewicz i Tarcjionas po 2 oraz Sanek, Nowak, Wojdan i Niemiec po 1.

Tarnowska drużyna rozegra jeszcze trzy wyjazdowe pojedynki sparingowe. A rywalami będą drużyny Gwardii Opole, NMC Górnika Zabrze oraz Azotów Puławy.