Efektowna wygrana Bruk Bet Termaliki Nieciecza [ZDJĘCIA]

12.08.2019

Trzecią kolejkę spotkań rozegrali piłkarze, grający w Fortuna Pierwszej Lidze. Bruk Bet Termalica Nieciecza gościła na własnym stadionie spadkowicza z ekstraklasy drużynę Zagłębia Sosnowiec. Gospodarze z kompletem punktów byli wiceliderem tabeli, a na przeciwnym biegunie zespół ze Śląska, który w dwóch rywalizacjach zdobył zaledwie punkt.

Od pierwszych minut spotkania zaatakowali gospodarze, którzy próbowali zaskoczyć rywali akcjami skrzydłami oraz kontratakami. Defensywa ekipy z Sosnowca radziła sobie bez zarzutu, a w miarę upływu czasu to oni ruszyli na bramkę zespołu z Niecieczy. Kilka akcji zakończyło się strzałem, ale bez zarzutu między słupkami bramki Bruk Bet Termaliki sprawował się Łukasz Budziłek. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał były gracz gospodarzy Szymon Pawłowski, w odpowiedzi Michal Bezpalec minimalnie chybił celu, będąc w polu karnym Zagłębia.

Po zmianie stron były większe emocje oraz bramki. Wojciech Kamińskiego zastąpił Vlastmir Jovanović, który nie pozwolił na swobodną grę sosnowiczan w środku pola. W 56 minucie po rajdzie lewym skrzydłem Martin Miković po minięciu czterech piłkarzy Zagłębia i uderzył w długi róg zaskakując bramkarza gości. Dziesięć minut później goście grali już w dziesiątkę, bo drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Słomka. Pięć minut później Vladislavs Gutkovskis urwał się Piotrowi Polczakowi, a ten ratując sytuację ściął go w swoim polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Piotr Wlazło, ustalając wynik spotkania. Rezultat mógł być wyższy, jednak tym razem na posterunku była obrona sosnowiczan.

 

 

Cieszą bramki strzelone i to, że nie ma nic straconego – uważa pomocnik Bruk Bet Termaliki Piotr Wlazło.

11wlazlo

Zabrakło bramki, bo wynik na pewno byłby wtedy inny – mówi trener Zagłębia Radosław Mroczkowski

11mroczkowski

Zadowolony z występu swoich piłkarzy był trener Bruk Bet Termaliki Piotr Mandrysz

11mandrysz

Bruk Bet Termalica Nieciecza jest samodzielnym liderem, mając na swoim koncie dziewięć punktów i bilans bramkowy sześć strzelonych i zero straconych.

W piątek o godzinie 20, w ramach 4 kolejki spotkań Fortuna Pierwszej Ligi, zespół z Niecieczy zagra w Chojnicach z miejscową Chojniczanką.

Posłuchaj:
Dawida Kalisza
Romana Gergela
Łukasza Budziłka
Vladislavsa Gutkovskisa
Piotra Wlazło
Radosława Mroczkowskiego
Piotra Mandrysza
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30