Ekstraklasa po 24 latach wraca na Podkarpacie!

17.07.2020

Zawodnicy PGE FKS Stali Mielec wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 3:0 (1:0) i zapewnili sobie awans do PKO BP Ekstraklasy!

Przewaga zawodników z Mielca od początku nie podlegała dyskusji. Gospodarze tylko sporadycznie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Wrąbla.  Wynik w 22 minucie otworzył Mateusz Mak, który po rykoszecie głową dobił uderzenie Michała Żyry.

Podopieczni trenera Dariusza Marca mieli piorunujący początek drugiej połowy. W 46. minucie spotkania piłkę po dośrodkowaniu głową do bramki skierował Michał Żyro. Pięć minut później ten sam zawodnik pięknym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:0, zdobywając tym samym swoją 5. i 6. bramkę w tym sezonie.

Zawodnicy z Podkarpacia mają już 7 punktów przewagi nad trzecią Wartą Poznań, której pozostało dwa mecze do rozegrania. Tym samym zespół z Mielca wraca na najwyższy poziom rozgrywkowy, w którym po raz ostatni występował w sezonie 1995/1996.

Zagłębie Sosnowiec – PGE FKS Stal Mielec 0:3

Bramki: 22′ – Mateusz Mak, 46′ i 51′ – Michał Żyro