Ekstraklasowe wzmocnienia w PGE Stali Mielec

12.06.2019

Napastnik Josip Barisic oraz Wojciech Lisowski wzmacniają drużynę PGE Stali Mielec. Trzecią drużynę ubiegłego sezonu Fortuna Pierwszej Ligi opuszczą za to Marcel Gąsior i Mateusz Spychała.

Na zasadzie transferu definitywnego do pierwszoligowej piłkarskiej drużyny PGE Stal Mielec z GKS Katowice przenosi się Wojciech Lisowski. Może on występować jako środkowy lub boczny obrońca. Z mieleckim Klubem związał się dwuletnim kontraktem. Jest wychowankiem Piasta Chociwel, występował w zespołach juniorskich Stali Szczecin oraz Legii Warszawa. W barwach stołecznego Klubu rywalizował też w Młodej Ekstraklasie, później trafił do Piasta Gliwice. Na Śląsku zadebiutował także w ekstraklasie. Po trzech sezonach w Gliwicach na rok przeniósł się do ekstraklasowej Pogoni Szczecin, następnie zameldował się w 1 lidze. Cztery sezony występował w Chojniczance Chojnice, a ostatni rok grał w GKS Katowice. Pierwszoligowy bilans Wojciecha Lisowskiego to 150 meczów, 12 bramek i 5 asyst. Występował również w reprezentacji Polski do lat 19, gdy prowadził ją mielczanin Janusz Białek. Zagrał także w kadrze do lat 21.

Kolejnym zawodnikiem który zasili podkarpacki klub jest były piłkarz Piasta Gliwice i Arki Gdynia Josip Barisic. To chorwacki napastnik, wychowanek klubu NK Osijek. Wystąpił w nim w 151 spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Chorwacji. W sezonie 2014/2015 wzmocnił ekstraklasową wówczas Zawiszę Bydgoszcz. Kolejnym polskim klubem Barisica był Piast Gliwice, w którym w sumie spędził dwa lata. Przez jedną rundę grał też w Arce Gdynia, z którą zdobył Puchar Polski. W polskiej ekstraklasie Josip Barisic rozegrał 74 mecze i zdobył 22 bramki. Ostatnie dwa sezony spędził na Chorwacji. Jego bilans w tamtejszej ekstraklasie to 166 meczów i 39 bramek. Barisic przychodzi do Mielca na zasadzie transferu definitywnego, podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Z kolei mielecki klub opuszczają Mateusz Spychała oraz Marcel Gąsior. Ten pierwszy zasili grającą w Lotto Ekstraklasie Koronę Kielce. W minionym sezonie Fortuna Pierwszej Ligi rozegrał 30 spotkań. Z kolei Marcel Gąsior przenosi się do drugoligowego Widzewa Łódź. W ostatnim sezonie w barwach mieleckich zagrał w 24 spotkaniach ligowych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN