Festiwal nieskuteczności w Mielcu

19.09.2019

Tamtejsza Stal przegrywa zaległe spotkanie 8. kolejki z GKS-em Tychy i tym samym zaprzepaszcza szansę na ponowne objęcie fotela lidera Fortuna 1. Ligi.

Porażka podopiecznych trenera Artura Skowronka była tym bardziej dotkliwa, że goście przez ostatnie kilkanaście minut grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Macieja Mańki.

Spotkanie już od początku nie układało się po myśli Mielczan. Bramkę dla GKS-u w ósmej minucie zdobył Mateusz Piątkowski. Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka, napastnik ekipy z Tychów pokonał Seweryna Kiełpina mocnym strzałem głową. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Solskiego nie ujrzeli już bramek.

W drugiej części od początku trwały ataki gospodarzy, które przyniosły wyrównanie w 64 minucie. Bartosz Nowak wyrównał po ładnej, drużynowej akcji. Odpowiedź przyjezdnych była jednak błyskawiczna. GKS ponownie wyszedł na prowadzenia po trafieniu Sebastiana Stebleckiego. W 74. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał wcześniej wspomniany Maciej Mańka. Liczne ataki Stali nie dały jednak remisu. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem tyszan 2-1.

Drużyna z Mielca po wczorajszej porażce spada na 6. miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie to domowy pojedynek z GKS-em Bełchatów. Ten mecz już w sobotę o 17.