Grając w tenisa stołowego pomagali choremu Marcinowi [ZDJĘCIE]

09.02.2020

W sobotę (8 lutego) na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łukowicy odbyły się VIII Mistrzostwa Gminy Łukowica w tenisie stołowym. Podczas turnieju rozgrywanego pod patronatem Wójta gminy Łukowica – Bogdana Łuczkowskiego, zbierane były datki na leczenie chorego na mukowiscydozę 24-letniego mieszkańca Łukowicy – Marcina Owsiankę.

Głównym organizatorem zawodów był Krzysztof Tokarczyk – prezes sekcji tenisa stołowego w klubie sportowym Uran Łukowica. Do rywalizacji przystąpiło ponad 70 uczestników, którzy rozgrywali swoje mecze w trzech kategoriach: do lat 15, w której wzięły udział dzieci oraz młodzież z terenu gminy; kategorii OPEN, w której rywalizowali zawodnicy grający w IV i V lidze oraz w kategorii OPONEON, w której swoje siły mogli sprawdzić wszyscy chętni mieszkańcy Gminy Łukowica. Po wielu zaciętych spotkaniach i prawdziwej sportowej walce w swoich kategoriach zwyciężyli: Józef Wielocha z Młyńczysk (do lat 15), Krzysztof Pietrzak z Dobrej (open), Krzysztof Opoka z Młyńczysk (OPONEON)

Mistrzostwom towarzyszyło hasło: „Zamiast płacić dziś wpisowe, wspomóż płuca Marcinowe”. W myśl tego hasła, każdy uczestnik turnieju walcząc o zwycięstwo w turnieju mógł wspomóc Marcina walczącego o swoje zdrowie. Zebrane podczas zawodów pieniądze zostaną przekazane na leczenie potrzebne Marcinowi.

Od wielu lat zmaga się on z mukowiscydozą, chorobą która doprowadziła do konieczności przeszczepu płuc. – Ludzie myślą, że po przeszczepie płuc chory na mukowiscydozę ma już względny spokój. Nic bardziej mylnego! – pisze o sobie sam. – Po przeszczepieniu mój organizm jest właściwie jak kawał lodu na pustyni – narażony na wszelkie ciepło i topnienie – ciekawa metafora, ale tak właśnie jest.

W tę sobotę w walce o zdrowie i normalne życie Marcina wspomogli sportowcy biorący udział w VIII edycji Mistrzostw Gminy w tenisie stołowym, ale każdy z nas może wspomóc zmagania tego doświadczonego przez życie 24-latka dzięki zbiórce prowadzonej przez fundację siepomaga – https://www.siepomaga.pl/zyciemarcina

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN