Grupa Azoty SPR Tarnów wygrywa thriller w Mielcu. Świetny Tokuda!

13.09.2020

Po raz kolejny mecz Grupy Azoty SPR Tarnów z SPR Stalą Mielec dostarczył kibicom wielu emocji. Ostatecznie spotkanie w Mielcu minimalnie na swoją korzyść przesądził zespół z Tarnowa. Bohaterem „Jaskółek” został Patryk Małecki, który w ostatniej akcji meczu obronił rzut karny.

Na początku spotkania świetnie radził sobie Rennosuke Tokuda. Dobrze rozgrywał akcje tarnowskiego zespołu, a do tego każdy jego strzał kończył się bramką. Dzięki temu po 12 minutach drużyna z Tarnowa prowadziła już 8:4.

W dalszej części gry trener Kim Nilsson zmienił bramkarza. Za Gorana Andjelicia wszedł Krystian Witkowski i przyniosło to pożądany efekt. Zespół z Mielca zaczął odrabiać straty, łapiąc w ostatnich dziesięciu minutach bramkowy kontakt. Aktywni byli zwłaszcza Miljan Ivanović i Dzianis Wołyncew. Dzięki bramce tego pierwszego Stal pod koniec pierwszej połowy wyszedł na prowadzenie 16:17, jednak w samej końcówce wyrównał młody Wojciech Dadej.

Druga połowa to festiwal strat i nieskuteczności obu zespołów. W 52. minucie Dzianis Krycki mógł wyprowadzić Stal na trzybramkowe prowadzenie, ale świetną interwencją w sytuacji „sam na sam” popisał się Patryk Małecki. Przy stanie 29:29 decydującego gola dla tarnowian zdobył mocnym rzutem ze środka Kirił Kniaziew. Chwilę potem Patryk Małecki obronił karnego zapewniając swojemu zespołowi komplet punktów.

SPR Stal Mielec – Grupa Azoty Tarnów 29:30 (17:17)

Stal: Andjelić (0/7 – 0 proc.), Witkowski (11/20 – 35 proc.) – Wilk 4, Janyst, Oliveira 3, Kornecki 3, Wołyncew 7 (3/3), Chodara 1, Olszewski, Petrović 2, Krytski 1, Wojdak, Ivanović 6, Krupa 2.

Grupa Azoty: Liljestrand (0/6 – 0 proc.), Małecki (7/17 – 29 proc.), Ciochoń (1/6 – 14 proc.) – Tokuda 8 (2/2), Majewski 1, Wojdan 1, Sanek, Kowalik 3, Wajda 2, Dadej 4, Kużdeba 1, Pedryc 1, Kniaziew 5, Mrozowicz 2, Yoshida 2.