Historyczny sukces tarnowskich akademików!

02.09.2020

Bardzo dobrze w ostatni weekend zaprezentowali się zawodnicy uczelnianego klubu AZS PWSZ Tarnów, zdobywając łącznie 13 medali w różnych ogólnopolskich imprezach sportowych. Na podium stanęli kolarze i trójboistka siłowa startujący w Akademickich Mistrzostwach Polski oraz wspinacze podczas Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza start kolarzy górskich w Orawce. Dwa srebrne medale indywidualnie zdobył Michał Topór, a złoty medal dołożył  wraz z kolegami w rywalizacji drużynowej (Michał Topór, Grzegorz Armatys i Albert Hudyka).

-Gratulacje należą się całemu zespołowi – mówił po zawodach lider drużyny.

-To już jest szóste moje srebro na czwartych AMP-ach, także zbieranie srebra bardzo dobrze mi idzie. Warto tutaj dodać, że chłopaki mimo, że nie zdobyli indywidualnie medali, to całą trójką zmieściliśmy się w pierwszej siódemce, więc jest to naprawdę niesamowity rezultat i żadna inna uczelnia nie była nawet blisko takiego wyniku. To złoto było naprawdę wygrane z dużą przewagą i dużym zapasem.

Powody do radości miała też Paulina Kozioł, która z Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym wróciła ze srebrnym medalem wywalczonym w kategorii +84 kg. Zawodniczka trenera Artura Orlińskiego przegrała jedynie z Marleną Wronką.

-Cieszę się, że udało mi się pobić rekordy życiowe – komentowała swój występ Paulina Kozioł

-Polega to na zrobieniu trzech bojów,  z każdych bojów mamy trzy powtórzenia. Musimy osiągnąć jak najlepszy wynik. Jest to przysiad, martwy ciąg i wyciskanie leżąc. Wcześniej trenowałam, potem przez tę sytuację która była, przez pół roku nie miałam możliwości, siłownie były siłownie zamknięte. Także musiałam nadrobić te pół roku w ciągu miesiąca, ale jak widać udało się.

Worek medali z Mistrzostw Polski w Gliwicach przywieźli też tarnowscy wspinacze sportowi. Złote medale w swoich konkurencjach wywalczyli Michał Dzieński i Aleksandra Kałucka.

 

 

Posłuchaj:
Michał Topór
Paulina Kozioł
Bartek Ziaja, fot. PWSZ Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Dariusz Brzegowy
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN