Hokejowe święto w Krynicy-Zdroju

13.12.2017

300 młodych zawodników weźmie udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Mini Hokeja w Krynicy-Zdroju. Zmierzą się w nim drużyny stworzone z zawodników urodzonych w 2008 roku i młodszych.

Organizatorem turnieju jest Krynickie Towarzystwo Hokejowe Klub Młodzieżowy Krynica przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Krynica-Zdrój oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek (14.12) o 11.00 i zakończy w niedzielę. Do soboty zespoły będą walczyć w rozgrywkach grupowych, a w niedzielę ostateczne rozstrzygnięcia. Swój udział w turnieju potwierdziły drużyny z Łotwy, Ukrainy i Słowacji. Będą oczywiście też polskie na czele z KTH Krynica.

Każdy z uczestników turnieju otrzyma medal, którego projekt został stworzony specjalnie na tę imprezę oraz pamiątkowy dyplom, a biorące udział w turnieju drużyny puchar i pamiątkowy dyplom.

W ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju wezmą udział władze naszego miasta oraz pan Jerzy Mruk, kryniczanin, hokeista, trener reprezentacji Polski, pomysłodawca i propagator wprowadzenia rozgrywek Mini Hokeja w Polsce.

Honorowym uczestnikiem turnieju będzie Andrzej Tkacz, trener hokejowy i członek reprezentacji Polski, która w 1976 roku sensacyjnie pokonała ZSRR na mistrzostwach świata.

Źródło: Urząd Miasta Krynica-Zdrój

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN