Ikar Odporyszów i Unia Niedomice z awansem do tarnowskiej okręgówki [ZDJĘCIA]

11.06.2019

Na boiska A-klasy w grupie Żabno doszło w ten weekend do pojedynku na szczycie, który miał wpływa na losy awansu do tarnowskiej okręgówki. Na stadionie w Odporyszowie miejscowy Ikar – wicelider tabeli gościł piłkarzy lidera Unii Niedomice.

Miejscowi aby myśleć o awansie musieli to spotkanie wygrać, goście również liczyli na punkty, ale już mogli po cichu cieszyć się z promocji o klasę wyżej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców obu drużyn, bo trybuny stadionu szybko zapełniły się sympatykami futbolu. Również zainteresowanie przeniosło się za ocean, bo sporo kibiców Ikar Odporyszów mieszaka na co dzień w Chicago. Losy spotkania od początku były korzystne dla piłkarzy Ikara.

Po 20 minutach gry po dwóch trafieniach Dawida Pagosa, gospodarze prowadzili. Ale piłkarze Unii nie zwalniali tempa i tuż przed przerwą Marcin Mosio zdobył kontaktową bramkę. W drugiej części rywalizacji nikt nie odstępował nogi i gra się zaostrzyła. W 67 minucie dla gospodarzy podwyższył Daniel Wiśniowski, ale na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, straty zmniejszył strzałem z rzutu wolnego Konrad Bajorek. Mimo szybkich akcji wynik się nie zmienił i Ikar Odporyszów pokonał Unię Niedomice 3:2. Oznacza to że obie drużyny w przyszłym sezonie zagrają w tarnowskiej okręgówce. Z tarnowskiej grupy awans już w środę zapewnili sobie gracze LZS Szynwałd.

Ostatnią kolejkę spotkań, drużyny niższych klas rozgrywkowych rozegrają za tydzień.