Jacek Brzeziński po dwóch etapach biegu na Saharze

14.03.2019

Jacek Brzeziński już po dwóch etapach „Runmageddon Sahara Maroko”. Tarnowski biegacz każdego dnia musiał pokonać 40 kilometrów. Na tasie zmagał się z upałem, mocno świecącym słońcem oraz piaskiem.

Dodatkowo organizatorzy biegu ustawili na trasie przeszkody, które zawodnicy muszą pokonać. – Piękne krajobrazy, piaski i świecące słońce – mówi w rozmowie z reporterem RDN Jacek Brzeziński. – Bardzo ładna, malownicza trasa, większość przez pustynię. Pogoda sprzyja, temperatura 30 stopni, pełne słońce. Przeszkody super, wszystko poszło sprawnie i się udało w pierwszy dzień. Drugi dzień bardzo ciekawy, bo startowaliśmy o godzinie 6:30. Wcześnie rano biegliśmy po pustyni piaszczystej. Bardzo dużo pisaku oraz wydm. Tu był bardzo mocny wysiłek dla nóg – dodaje.

Przed tarnowskim biegaczem ostatnie 40 kilometrów zmagań. Tym razem wraz z blisko setką zawodników, pokonywać będzie skaliste tereny Sahary.

Dodajmy że podczas finału imprezy, Jacek Brzeziński przeprowadzi zbiórkę pieniędzy. Będą one przeznaczone na budowę boiska w Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.

Posłuchaj:
Jacka Brzezińskiego
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy