Jakub Błaszczykowski pożyczył Wiśle Kraków pieniądze i zagra w niej za darmo

08.02.2019

Jakub Błaszczykowski już oficjalnie jest piłkarzem Wisły Kraków. Reprezentant Polski i jeden z najlepszych polskich piłkarzy podpisał półroczny kontrakt. Jak podaje Przegląd Sportowy, będzie zarabiał zaledwie… 500 złotych netto.

Taka gaża jest minimalną w przypadku zawodowego piłkarze. Mniejszej po prostu być nie może. Błaszczykowski swoją pensję i tak przeznaczy na bilety na mecze dla dzieci z domów dziecka.

Słynny piłkarz nie tylko będzie grać właściwie za darmo, ale też pożyczył 1,3 mln złotych na ratowanie klubów. Podobne kwoty dołożyli biznesmeni Jarosław Królewski (pochodzi z Hańczowej w powiecie gorlickim) i Tomasz Jażdżyński, dzięki czemu klub odzyskał licencję na grę w Ekstraklasie. Na przełomie roku Wisła znalazła się w dramatycznej sytuacji finansowej i było wielce prawdopodobne, że nie przystąpi do rundy wiosennej.

Teraz powoli wychodzi na prostą – również dzięki kibicom, którzy w błyskawicznym tempie kupili akcje klubu na łączną kwotę 4 mln złotych. Jak świeże bułeczki rozchodzą się też karnety na mecze. Pierwszy mecz ligowy w poniedziałek z Górnikiem Zabrze. Jakub Błaszczykowski dziś o 15.00 zostanie oficjalnie zaprezentowany jako gracz Wisły, a w poniedziałek zapewne wybiegnie na murawę w pierwszym składzie – jako kapitan.

Krzysztof Niedzielan, fpt. Roger Gorączniak derivative work: Oleola [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy