Jaskółki przegrywają po walce w Rybniku

29.04.2019

Rozgrywki żużlowe w Polsce w ten weekend storpedowała pogoda. Odbyły się zaledwie dwa z trzech zaplanowanych rywalizacji. Deszcz uniemożliwił jazdę zawodników w Łodzi, gdzie Orzeł miał zmierzyć się z drużyną Car Gwarant Gniezno. Mocno nasiąknięty tor był również w Rybniku, gdzie miejscowe PGG ROW podejmowało zespół tarnowskiej Unii.

W zespole tarnowskim zadebiutował Ernest Koza, który został wypożyczony z drugoligowej drużyny opolskiej. Już w pierwszym biegu wychowanek Jaskółek wygrał a trzeci na linii mety zameldował się Viktor Kulakov. W biegu juniorskim podwójna wygrana rybniczan z osamotnionym Przemysławem Koniecznym. Kolejne gonitwy remisowe, zaś w siódmym biegu wygrana Petera Ljuna i Mateusza Cierniaka wyprowadza Unię na prowadzenie 22:20.

Dwupunktowa przewaga utrzymuje się przez dwa kolejne biegi, zaś w dziesiątym podwójna wygrana rybniczan daje im prowadzenie 31:29. W 11 i 12 wyścigu triumfują gospodarze, którzy prowadzą już ośmioma punktami. W 13 biegu za Daniela Kaczmarka pojechał skuteczny tego dnia Artur Czaja. Wygrana na niewiele się zdała, bo ostatni do mety do jechał Ljung. Dwa ostatnie biegi nie zostały rozegrane ze względu na warunki atmosferyczne i padający deszcz. PGG ROW wygrał z tarnowską Unią 43:35.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Czaja 11, Ljung 7, Kolakov 6, Koza 5, Kaczmarek 3, Konieczny 2 oraz Cierniak 1.

Kolejne spotkanie tarnowska Unia rozegra na własnym torze w niedzielę o godzinie 14:30, kiedy to podejmie zespół Orła Łódź.

rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN