Jednobramkowa porażka szczypiornistów mieleckich

11.11.2017

Na parkiety po przerwie na reprezentację powrócili piłkarze ręczni PGNiG SuperLigi. SPR Stal Mielec podejmowała na własnym parkiecie zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Pierwsza część spotkania przebiegała z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Mielczanie powiększali swoje konto dzięki trafieniom aktywnych rozgrywających. Ciężar kończenia akcji najczęściej spadał na barki utalentowanego Wiktora Kawki i reżysera gry miejscowych – Rudolfa Cuzicia. Po celnym rzucie pierwszego z nich, Stal podwyższyła przewagę. W 20 minucie mielczanie zbudowali trzybramkowy dystans, który w końcówce pierwszej części emocjonującego pojedynku stopniał do jednej bramki.

Po zmianie stron emocje nie ustały. Rywalizacja miała bardzo wyrównany przebieg, szczególnie w ostatnim kwadransie. W 53 minucie wygrywała jeszcze ekipa gospodarzy, ale niebawem trzy razy z rzędu do siatki trafił Piotrkowianin i to on objął dwubramkową przewagę. Mielecka drużyna nie dawała za wygraną i doprowadziła do wyrównania, ale ostatnie słowo należało do gości, a konkretnie Piotra Swata, który na dziesięć sekund przed końcem rywalizacji ustalił wynik pasjonującego starcia. Ostatecznie SPR Stal Mielec uległa na własnym parkiecie Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 28:29.

Bramki dla gospodarzy zdobyli: Kawka i Krupa po 6, Cuzic 5, Mochocki 4, Wojkowski 3 oraz Janyst, Krępa, Sarajilić i Wilk po 1. W następnej kolejce mielczanie wyjeżdżają do Gdyni, gdzie zmierzą się z zespołem Spójni.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN