Jordan Habets zwycięzcą Karpackiego Wyścigu Kurierów

31.08.2020

Zwycięzcą 37. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wiesława Felczaka został Holender Jordan Habets z Wielerploeg Groot Amsterdam. Na drugiej pozycji uplasował się Adam Kuś z Chrobrego Głogów. Trzecim kolarzem tej edycji został natomiast Fin Antti-Jussi Juntunen.

Na organizację i przebieg poniedziałkowego wyścigu duży wpływ miały ograniczenia pandemiczne.

Pierwotnie wyścig miał rozpocząć się 21 kwietnia w Budapeszcie, ostatecznie przeniesiono go do Polski, na trasę Tarnów-Ciężkowice i ograniczono do jednego etapu.

W zawodach początkowo miało wziąć udział 150 zawodników. Ostatecznie jednak część zawodników nie dostała akredytacji Światowej Federacji Kolarskiej z uwagi na brak wyników testów na COVID-19 i w wyścigu wystartowało jedynie 33 kolarzy. Trasę skrócono ze 168 do 134 kilometrów, zrezygnowano także z rundy finałowej – kolarze finiszowali już na pierwszym przejeździe przez linię mety na ciężkowickim rynku.

– Ten wirus zarządził wszystko, ale cieszę się, że mimo wszystko przepchnęliśmy ten wyścig, że udał się, że był bajeczny, że pogoda była cudowna. Był doktor Król i byli nasi wspaniali zawodnicy, Polacy też się pokazali z jak najlepszej strony. Wyścig wrócił po dziewięciu latach niebytu, bo był wielką potrzebą naszego powiatu, regionu, ale również polskiego kolarstwa młodzieżowego – mówi Tomasz Wójcik, dyrektor wyścigu.

Na dekoracji wieńczącej wyścig obecni byli między innymi Mieczysław Król, pomysłodawca wyścigu, a także burmistrz Ciężkowic, Zbigniew Jurkiewicz.

– Jest to bardzo ważne wydarzenie, tutaj się wszystko rozpoczęło 45 lat temu. Później na krótki okres zaniechano organizacji tego wyścigu, ale staliśmy się już stałym partnerem dla organizatorów. To impreza na bardzo wysokim poziomie, międzynarodowa, wpisana do kalendarza imprez, więc z tego się cieszymy, że jesteśmy partnerem przy jej organizacji.

W wyścigu wzięli udział przedstawiciele 7 państw: Polski, Słowacji, Finlandii, Kanady, Estonii, Holandii i  Czech.

Posłuchaj:
Tomasz Wójcik
Bogdan Jurkiewicz
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Dariusz Brzegowy
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN