Kamil Jóźwiak Show na stadionie w Mielcu. Stal żegna się z Totolotek Pucharem Polski

28.05.2020

PGE FKS Stal Mielec przegrała przy pustych trybunach 1:3  z Lechem Poznań w długo oczekiwanym ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. Ta porażka dla klubu z Podkarpacia oznacza pożegnanie się z rozgrywkami.

Już od pierwszych minut zespół ze stolicy Wielkopolski dominował na boisku. Po kilku groźnych sytuacjach w 5 minucie pierwszą bramkę dla kolejorza zdobył Dani Ramirez. Kolejne minuty to znaczna przewaga Lecha. W środku pola brylował zwłaszcza 22-letni Kamil Jóźwiak, który dyrygował grą poznańskiej drużyny.

W 13 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę dość przypadkowo w słupek uderzył piłkarz PGE FKS Stali Mielec Michał Żyro. Była to jednak jedna z nielicznych sytuacji gospodarzy do zdobycia gola w pierwszej połowie.
W 35 minucie wielkimi umiejętnościami po raz kolejny popisał się Jóźwiak, który w polu karnym piętką dograł piłkę do wbiegającego Timura Żamaletdinowa, a ten celnym strzałem podwyższył wynik na 2:0.

W 40 minucie meczu sędzia Tomasz Musiał najpierw odgwizdał rzut karny dla Lecha po dotknięciu ręki Mateusza Bodziocha, by zaraz potem, po sprawdzeniu VARu decyzję cofnąć. Kiedy wydawało się, że losy meczu przesądzą się już w pierwszej części gry, to w doliczonej minucie nadzieję w serca gospodarzy wlał Bartosz Nowak, który po zamieszaniu w polu karnym silnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki gości.

Druga połowa to znacznie bardziej wyrównana gra. W pierwszych 15 minutach Stalowcy mieli na boisku znaczną przewagę, jednak brakowało sytuacji bramkowych. Taką w 83 minucie stworzył sobie najlepszy na boisku Jóźwiak, który pięknym strzałem zza 16 metra ustalił wynik na 3:1.

– To był dla nas niezwykle ciężki mecz – mówił na pomeczowej konferencji Dariusz Marzec, trener Stali.

–  Wygrał lepszy, wypada pogratulować Lechowi. Wiedzieliśmy, że jest to przeciwnik z najwyższej półki i tak też było. Pierwszą połowę uważam że przespaliśmy, była ona bardzo zła w naszym wykonaniu. Natomiast po przerwie zaczęliśmy grać lepiej, była to ta Stal, którą chcieliśmy widzieć. Zmieniła się gra naszego zespołu, a punktem, który zakończył ten mecz była piękna bramka Jóźwiaka.

Oprócz Lecha Poznań do półfinału Totolotek Pucharu Polski awansowała jeszcze Lechia Gdańsk, Legia Warszawa i Cracovia Kraków.

Stal Mielec – Lech Poznań 1:3 (1:2)
Bramki: Nowak (45+1) – Ramirez (5), Żamaletdinow (34), Jóźwiak (83)

Żółte kartki: Bodzioch, Mak – Muhar, Puchacz
Sędziował: Paweł Gil