Kolejna porażka piłkarzy ręcznych z Mielca

18.10.2018

Trwa fatalna passa piłkarzy ręcznych SPR Stali Mielec w rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn. W siódmej serii rozgrywek drużyna z Podkarpacia rywalizowała z Gwardią Opole.

Pierwsza połowa nie zwiastowała jeszcze klęski Stali. Mielczanie szukali na kole Piotra Krępy, w kontrach uruchamiali Pawła Wilka i długo utrzymywali kontakt z Gwardią. Stal nie uniknęła jednak problemów ze skutecznością. Mylił się Matej Sarajlić i gdyby nie Wilk, to do przerwy byłoby już „po meczu” (14:17). Skrzydłowy zmniejszył straty z sześciu do trzech goli.

Po przerwie mnożyły się błędy, po stratach Gwardia odpowiadała i zaczęła absolutnie dominować. Ostatecznie opolanie wygrali w Mielcu 39:28.

Bramki dla mieleckiego zespołu zdobyli: Wilk 6, Krupa i Sarajlić po 5, Krępa 3, Ćwięka, Kowalczyk i Pawłowski po 2 oraz Grzegorek, Mochocki i Rutkowski po 1.

W tabeli SPR Stal zajmuje dwunaste miejsce i ma na swoim koncie 4 punkty. Kolejną szansę na podreperowanie niskiego budżetu punktowego drużyna z Podkarpacia będzie miała w pierwszy weekend listopadowy, kiedy to w Zabrzu zagra z NMC Górnikiem Zabrze.