Kolejna porażka tarnowskich koszykarzy [ZDJĘCIA]

19.02.2019

Drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w ten weekend podejmowali na własnym parkiecie zespół AZS Częstochowa. Dla tarnowskiego zespołu zwycięstwo w tej rywalizacji dawało lekki awans w tabeli.

W pierwszej kwarcie dobra skuteczność Jacka Sulowskiego i Łukasza Kasperca z linii rzutów za trzy punkty sprawiła, że gospodarze zyskali przewagę. Jednak częstochowianie nieco zmienili system obrony i nieco to zaskoczyło tarnowskich zawodników. Jednak do przerwy prowadzili 40:39.

Po zmianie stron szybkie sześć punktów gości zmieniło losy meczu. To oni cały czas prowadzili i systematycznie powiększali przewagę. W pewnym momencie była jeszcze szansa na zmianę wyniku, ale straty i niecelne rzuty tarnowskich koszykarzy pozbawiły ich nadziei na wygraną. Ostatecznie AZS Częstochowa wygrywa z MUKS 1811 Unią Tarnów 88:78.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Bryzek i Palmowski po 22, Sulowski 18, Kasperzec 11, Szewczyk 3 i Niemczura 2.

Kolejne spotkanie tarnowscy koszykarze rozegrają w środę o godzinie 19:30. Będzie to zaległy pojedynek z liderem drugiej ligi AZS Mickiewicz Romus Katowice.