Kolejne występy tarnowskich juniorów

26.06.2019

Kolejne dwa turnieje Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu zostały rozegrane na torze na Podkarpaciu. W pierwszym z nich wygrali młodzi żużlowcy Bocar Włókniarza Częstochowa, którzy zdobyli komplet 30 punktów.

Drugie miejsce przypadło juniorom Lokomotivu Daugavpils, zaś trzecie wyjeździli młodzieżowcy Bogdanki Motoru Lublin. Tuż za podium uplasowali się jeźdźcy tarnowskiej Unii. Znów w barwach Jaskółek zabrakło Mateusza Cierniaka. Dawid Rempała zdobył 8 punktów, Przemysław Konieczny 6, zaś Mateusz Gzyl 2. Wszyscy na torze pojawiali się cztery razy.

W drugim dniu ponownie na torze w Krośnie triumfowali młodzi żużlowcy spod Jasnej Góry, jednak tym razem w uzyskaniu kompletu punktów przeszkodził im zawodnik tarnowski Mateusz Cierniak. Drugie miejsce przypadło jeźdźcom z Lubina, zaś na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Tarnowa. Mateusz Cierniak zdobył 11 punktów, Dawid Rempała 7, zaś Przemysław Konieczny 3. Kolejne zawodny Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowano w środę o godzinie 16:30, na torze w Tarnowie-Mościcach.