Kolejny krok Wisłoki do trzeciej ligi, porażki Igloopolu i Legionu

28.05.2019

W ten weekend deszcze padające od kilku dni spowodowały odwołanie kilkunastu spotkań w regionie. W czwartej lidze podkarpackiej rozegrano 30.serie spotkań.

Igloopol Debica walczył na własnym stadionie z ostatnią w tabeli Stalą Gorzyce. Gospodarze którzy nie są jeszcze pewni swojego bytu w czwartej lidze ulegli 0:1. Drużyna z Gorzyc po ośmiu z rzędu porażkach zapisały na swoim koncie trzy punkty, po bramce Patryka Tura w 88 minucie spotkania. Minutę później Paweł Kopala został ukarany czerwoną kartką i Igloopol kończył mecz w dziesiątkę.

Legion Pilzno w tej kolejce rywalizował w Przemyślu z miejscową Polonią. Goście w tym spotkaniu chcieliby szybko zapomnieć o pierwszej połowie, kiedy to rozstrzygnęły się losy spotkania. Drużyna Polonii Przemyśl bardzo zmotywowana podeszła do meczu z Legionem Pilzno po ostatnim remisie w Wiązownicy. Tym razem jednak miejscowi doskonale rozpoczęli spotkanie, bowiem już w 7 minucie objęli prowadzenie po golu Pawła Sedlaczka. Piłkarze przemyscy już kwadrans później podwyższyli prowadzenie po trafieniu Mateusza Wanata. Na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony było już 3:0, bo podwyższył Paweł Piątek Po zmianie stron drużyna z Pilzna zdobyła bramkę. W 50 minucie uczynił to Adrian Łączyński. Chwilę później na 4:1 ponownie trafił Piątek. Legion się nie poddawał się i starał się zmniejszyć rozmiary porażki. Przyniosło to oczekiwany skutek, bowiem niecały kwadrans później w 70 minucie było już 4:2 po bramce Damiana Wolańskiego. Nic więcej jednak nie udało się trafić i pojedynek zakończył się wygraną Polonią Przemyśl, która pokonała Legion Pilzno 4:2.

Natomiast lider tabeli – Wisłoka Dębica w tej kolejce rywalizowała w Wiązownicy. Goście objęli prowadzenie w 31 minucie, po golu Dawida Sojdy. W drugiej połowie wynik się nie zmienił i liderujący zespół z Dębicy uczynił kolejny krok do awansu do trzeciej ligi, wygrywając w Wiązownicy 1:0.

W tabeli ligowej prowadzi Wisłoka Dębica, która wyprzedza drużyny Izolatora Boguchwała oraz Polonii Przemyśl. Legion Pilzno jest dziewiąty, zaś Igloopol Dębica jest trzynasty.