Koniec marzeń o Lotto Ekstraklasie piłkarzy Stali Mielec? [ZDJĘCIA]

20.05.2018

W Nice Pierwszej Lidze nadzieje na awans mieli piłkarze mieleckiej Stali, którzy w sobotni wieczór podejmowali na własnym stadionie zespół Drutex-Bytovii. Wygrana w tym spotkaniu pozostawiałaby drużynę z Podkarpacia w gronie zespołów walczących nadal o promocję do Lotto Ekstraklasy.

Rywalizacja rozpoczęła się zgodnie z planem od ataków gospodarzy, którzy po 20 minutach gry prowadzili. Maksymilian Banaszewski zdecydował się na rajd prawym skrzydłem i silnym strzałem pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach na zielonej murawie mało się działo, gra toczyła się w środku boiska, a obie drużyny nie forsowały tempa.

Po zmianie stron mielczanie przyśpieszyli i przypieczętowali to zdobyciem kolejnej bramki. W 48 minucie Banaszewski dośrodkował w pole karne, gdzie Jakub Arak bez problemu wbił futbolówkę do siatki zespołu z Pomorza. Chwilę później mielecki napastnik ponownie pokonał bramkarza gości, ale wcześniej inny piłkarz Stali faulował rywala. Od tego momentu znów stanęli gospodarze, za to rywale próbowali swoich sił w kontratakach. Po jednym z nich w 67 minucie Łukasz Wróbel pokonał Radosława Majeckiego, wykorzystując rzut karny. Dwadzieścia minut później był remis bo w zamieszaniu w polu karnym najwyżej do główki skoczył Michał Rzuchowski i doprowadził do wyrównania.

Tym samym mielecka Stal remisuje z Drutex-Bytovią 2:2 i szanse na awans do Lotto Ekstraklasy ma już tylko iluzoryczne.

 

 

Kolejne spotkanie zespół z Mielca rozegra w Olsztynie z miejscowym Stomilem. W tabeli ligowej Stal jest na czwartym miejscu i do lokaty premiowanej awansem traci cztery punkty.

Posłuchaj:
Jakub Arak
Adrian Stawski
Zbigniew Smółka
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN