Koszykarki z Tarnowa z kolejnym zwycięstwem [ZDJĘCIA]

05.12.2018

W drugiej lidze koszykówki kobiet rozegrano pojedynki ósmej kolejki. Drużyna Pałac Młodzieży „BeCompleat” Tarnów podejmowała na własnym parkiecie zespół Akademii Koszykówki Wisły Can Pack Kraków.

Tarnowianki od pierwszych minut uzyskały nieznaczną przewagę i kontrolowały wydarzenia na placu gry. Do przerwy prowadziły 39:28. Po zmianie stron obrona tarnowska nie pozwoliła na wiele rywalkom, krakowianki traciły piłki i strasznie zawodziła skuteczność. Już w 35 minucie rywalizacji przy stanie 70:41 dla gospodyń, na placu gry pojawiły się zmienniczki, które powiększyły przewagę. Ostatecznie zawodniczki Pałacu Młodzieży „BeCompleat” Tarnów wygrały z Wisłą Can Pack Kraków 82:49.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyły: Kłosowicz, Wilk i Maksymowicz po 15, Siedlik 14, Malaga, Liszka i Sutkowska po 5, Węglarz 4 oraz Kolbusz i Gołębiowska po 2. W następnej kolejce zespół z Tarnowa podejmie na własnym parkiecie MTS Ikar Niepołomice. Spotkanie rozegrane zostanie w hali przy ulicy Gumniskiej w sobotę o godzinie 16.