Koszykarze z Tarnowa bezkonkurencyjni – koszykarki ze zmiennym szczęściem

23.10.2017

Kolejne emocje ligowe w ligach koszykówki. Ze zmiennym szczęściem grały dziewczyny w drugiej lidze. Nadal nie ma mocnych na tarnowskich zawodników w trzeciej lidze.

Pierwsze zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach koszykówki zapisują na swoim koncie zawodniczki Pałacu Młodzieży Tarnów. Koszykarki trenera Mariusza Siedlika wygrały w Rzeszowie z miejscowym MLKS MOS 71:68. O triumfie zadecydowała pierwsza kwarta, którą tarnowianki wygrały dziewięcioma punktami. Później gospodynie próbowały gonić rywalki, ale te nie pozwoliły na to. Punkty dla tarnowskiego zespołu zdobyły: Liszka 25, Kłosowicz 17, Świętochowska 16, Siedlik 11 i Węglarz 2. Koszykarki Pałacu Młodzieży już w sobotę o 14:30 podejmą we własnej hali drużynę MTS Ikar Niepołomice.

Gorycz porażki na własnym parkiecie musiały za to przełknąć koszykarki Contimax MOSiR Bochnia. Zawodniczki trenera Macieja Starowicza przegrały z drugim zespołem Wisły Can Pack Kraków 52:57. Spotkanie było wyrównane szczególnie w pierwszej połowie. Trzecią kwartę lepiej rozegrały krakowianki i konsekwentnie utrzymywały bezpieczną przewagę. Punkty dla zespołu z Bochni zdobyły: Buczek 13, Mazur 12, Poradowska 8. Ochel 7, Dziadoń 6, Przybyła 3, Fortuna 2 oraz Hamuda 1. W następnej kolejce znów przed własną publicznością koszykarki bocheńskie podejmą zespół MLKS MOS Rzeszów.

Nie ma mocnych na koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. W trzecioligowych rozgrywkach są oni niepokonani. Tym razem trzecie zwycięstwo odnieśli na własnym parkiecie, pokonując zespół AZS Politechniki Kielce 106:50. Gospodarze prowadzili od pierwszych minut tej rywalizacji i konsekwentnie powiększali przewagę. Punkty dla tarnowskiego zespołu zdobyli: Sulowski i Szewczyk po 16, Zaczkiewicz 13, Niemczura 12, Skowron i Bogusz po 10, Łazarz 9, Niepsuj 8, Miczek i Kozdroń po 6. Za tydzień MUKS 1811 Unia wyjeżdża do Gorlic gdzie zmierzy się z miejscowym MKS-em, na własnym parkiecie tarnowianie zagrają 12 listopada z UKS Regis Wieliczka.