Koszykarze z Tarnowa wciąż bez ligowego zwycięstwa

11.02.2020

MUKS 1811 Unia Tarnów przegrała u siebie  71-90 (20-17, 21-33, 13-18, 17-22) z AZS-em Częstochowa. Tarnowianie wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w grupie „C” drugiej ligi koszykówki.

Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Michała Skowrona, którzy między innymi po skutecznych rzutach za trzy punkty Jacka Sulowskiego prowadzili po pierwszych dziesięciu minutach trzema punktami. Później do głosu doszli goście. Po dwóch udanych rzutach Nikodema Kowalskiego w końcówce kwarty, Częstochowianie kończyli pierwszą połowę z przewagą dziewięciu punktów.

Druga część meczu to powiększenie przewagi AZS-u Częstochowa. Skuteczny był zwłaszcza Dawid Józefowski, który seryjnie zdobywał punkty. Dzięki dobrej grze zespół z Jasnej Góry zwyciężył po siedmiu porażkach z rzędu

Po stronie drużyny z Tarnowa najskuteczniejsi byli Błażej Karlik i Jacek Sulowski, którzy zdobyli po siedemnaście punktów. Warto dodać, że pierwsze punkty dla Unii w seniorskiej karierze zdobył w tym meczu 16-letni Adrian Boduch.