Łukasz Siedlik w Wisłoce Dębica

19.07.2019

Wisłoka Dębica dokonała kolejnego wzmocnienia podczas letniego okienka transferowego. Do drużyny z Podkarpacia dołączył napastnik, Łukasz Siedlik, który ma za sobą między innymi debiut w Ekstraklasie oraz występy na poziomie drugiej ligi.

Jest wychowankiem KS Ryglice oraz Tarnovii Tarnów, z której to jeszcze jako 16-latek trafił do Ruchu Chorzów. Po krótkim okresie gry w juniorach oraz rezerwach śląskiego klubu, został włączony do szerokiej kadry pierwszego zespołu. 9 kwietnia 2016 roku zadebiutował w Ekstraklasie, wchodząc na nieco ponad kwadrans w wyjazdowym meczu 30. kolejki z Lechią Gdańsk. W sezonie 2015/16 dostał jeszcze jedną szansę występu w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ostatniej serii gier, kiedy Ruch podejmował na wyjeździe Lecha Poznań, wszedł na murawę w 82. minucie, zmieniając…Mariusza Stępińskiego.

Ekstraklasowy epizod i jednoczesny spadek chorzowskiego klubu przyciągnął zainteresowanie jego osobą włodarzy Rakowa Częstochowa. Łukasz rozegrał 18 pojedynków w barwach ówczesnego drugoligowca, jednak w 17 przypadkach były to wejścia z ławki, najczęściej na ostatnie minuty spotkań.

Siedlik na krótko wrócił do Ruchu, by zostać wytransferowany do trzecioligowego Sokoła Ostróda. W ubiegłym sezonie zagrał w 21 pojedynkach, zdobywając w nich pięć bramek. 22-letni napastnik był sprawdzany przez sztab szkoleniowy Wisłoki od początku przygotowań.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy