Mariusz Lewandowski nowym trenerem Bruk Betu Termaliki Nieciecza [ZDJĘCIA]

09.01.2020

Były reprezentant Polski zastąpił na tym stanowisku zwolnionego w listopadzie Piotra Mandrysza oraz tymczasowego szkoleniowca Słoni – Waldemara Piątka.

Wcześniej 40-latek przez niespełna rok był trenerem ekstraklasowego Zagłębia Lubin.

Największe sukcesy odnosił jednak jako piłkarz. Z ukraińskim Szachtarem Donieck pięciokrotnie był mistrzem kraju, trzy razy zdobywał Puchar Ukrainy, a w 2009 roku z tym samym klubem wywalczył Puchar UEFA.

66 razy wystąpił natomiast w reprezentacji Polski, w której strzelił pięć bramek.

Nowy trener Pomarańczowych został zaprezentowany podczas oficjalnej konferencji prasowej.

– Mam już w głowie swoją koncepcję gry zespołu – mówi Mariusz Lewandowski. – Pracujemy ze sztabem, z dyrektorem sportowym nad tym, jak możemy wzmocnić zespół. Chciałbym, żeby to był odważny Bruk Bet Termalica i z wiarą w swoje możliwości. Zrobimy wszystko, żeby dobra i bardziej medialna piłka wróciła do Niecieczy – dodaje.

Pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych został Marcin Żewłakow.

– Chcemy poprawić przede wszystkim kwestię dialogu z samymi zawodnikami – mówi były napastnik reprezentant Polski. – Jestem tutaj po to, żeby pomóc trenerowi, ale żeby też ta praca była przyjemna dla zawodników, ale też dla pracowników klubu. Myślę, że też jestem w stanie znaleźć odpowiedni język z zawodnikami, tak żeby między nami był dialog, żeby nie było bariery i, żeby zawodnik przychodzący do szatni nie czuł zakłopotania, że przynosi swoje problemy, tylko od nich uciekał do szatni i cieszył się, że nastał czas treningu i później można to przekuć na dobre wyniki – dodaje.

Nowy dyrektor sportowy, Łukasz Stupka zapowiedział natomiast ruchy transferowe podczas trwającego okienka transferowego.

– Teraz te ruchy nabiorą pewnego rozpędu. Myślę, że już niedługo będzie informować o solidnych wzmocnieniach naszej kadry, po wcześniejszym uwzględnieniu opinii i rekomendacji. Teraz najistotniejsza jest symbioza i współpraca w dążeniu do określonego celu – mówi.

– Każdy z nas może się od trenera wiele nauczyć – mówi bramkarz drużyny z Niecieczy, Karol Dybowski. – Czekam na pierwsze treningi i na to, czego będę mógł się nauczyć od trenera Lewandowskiego. To jego doświadczenie jest uniwersalne – czy gra się na pozycji bramkarza, pomocnika, czy napastnika, pewne rzeczy w piłce są uniwersalne i są potrzebne dla każdego. Myślę, że również ja na swojej pozycji będe mógł dużo czerpać z warsztatu trenera Lewandowskiego i liczę na owocną współpracę i na to, że będę mógł dużo sie nauczyć – dodaje.

Bruk Bet Termalica do ligowych zmagań wróci 29 lutego. Na własnym stadionie zmierzy się z Chojniczanką Chojnice.

Posłuchaj:
Mariusz Lewandowski
Marcin Żewłakow
Łukasz Stupka
Karol Dybowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN