Mateusz Cierniak w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów

10.07.2019

Na torach w Poznaniu i Łodzi odbyły się turnieje eliminacyjne do Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W obu turniejach zaprezentowali się zawodnicy tarnowskiej Unii.

Najlepiej wypadł Mateusz Cierniak, który pojechał na łódzkim torze i zajął trzecie miejsce. Junior Jaskółek rozpoczął zmagania od zera, potem trzy raz mijał linię mety na pierwszej pozycji. W ostatnim swoim starcie dowiózł dwa punkty i zajął trzecie miejsce dające awans do finału. Rywalizację wygrał Wiktor Trofimow ze Speed Car Motoru Lublin, przed Jakubem Miśkowiakiem z forBET Włókniarza Częstochowa. Czwarte premiowane awansem miejsce zajął reprezentant gospodarzy Piotr Pióro.

W poznańskiej eliminacji pojechali Dawid Rempała oraz Przemysław Konieczny. Obaj tarnowscy zawodnicy zdobyli po 5 punktów i odpadli z dalszej rywalizacji. Zawody w Wielkopolsce wygrał Michał Gruchalski z forBET Włókniarza Częstochowa, przed dwoma jeźdźcami Stelmet Falubazu Zielona Góra – Norbertem Krakowiakiem i Damianem Pawliczakiem. Trzecia eliminacja na torze w Gdańsku została odwołana ze względu na deszczową pogodę.

Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się 15 sierpnia na torze w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN