Mateusz Cierniak piąty w Mistrzostwach Europy do lat 19

12.08.2019

Duńczyk Mads Hansen wygrał rozegrany na torze w Pardubicach półfinał indywidualnego Pucharu Europy Juniorów do lat 19 na żużlu. Awans wywalczył wychowanek tarnowskiej Unii Mateusz Cierniak.

Młody zawodnik Jaskółek rozpoczął od trzeciego miejsca, za Czechem Janem Kvechem i Rosjaninem Aleksandrem Kajbuszewem. W drugim swoim występie wygrał, potem dwa razy do mety dojeżdżał na drugiej pozycji, ustępując Madsowi Hansenowi oraz Łotyszowi Daniłovi Kołodinskiemu. W ostatniej serii startów Cierniak wygrał zdobywając jedenaście punktów i plasując się na czwartym miejscu.

Finałowa rozgrywka odbyła się dziś popołudniu w Czeskiej Żarnowicy. Mateusz Cierniak w pierwszym występie wygrał, w drugim znów szybszy był Duńczyk Madsen. W trzecim swoim wyścigu znów miął linię mety na pierwszej pozycji. Czwarta kolejka nie przyniosła punktów juniorowi tarnowskiej Unii. Przegrał on z Rosjaninem Jewienijem Sajdulinem, Czechem Petrem Chlupacem oraz Duńczykiem Christianem Thaysenem. Po ostatniej serii Cierniak również nie dopisał punktów i zawody zakończył z ośmioma oczkami na piątym miejscu.

Zawody wygrał Czech Jan Kvech, przed Rosjaninem Jewgienijem Sajdulinem, zaś trzecie miejsce zajął Duńczyk Mads Hansen.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN