Mateusz Cierniak piąty w Mistrzostwach Europy do lat 19

12.08.2019

Duńczyk Mads Hansen wygrał rozegrany na torze w Pardubicach półfinał indywidualnego Pucharu Europy Juniorów do lat 19 na żużlu. Awans wywalczył wychowanek tarnowskiej Unii Mateusz Cierniak.

Młody zawodnik Jaskółek rozpoczął od trzeciego miejsca, za Czechem Janem Kvechem i Rosjaninem Aleksandrem Kajbuszewem. W drugim swoim występie wygrał, potem dwa razy do mety dojeżdżał na drugiej pozycji, ustępując Madsowi Hansenowi oraz Łotyszowi Daniłovi Kołodinskiemu. W ostatniej serii startów Cierniak wygrał zdobywając jedenaście punktów i plasując się na czwartym miejscu.

Finałowa rozgrywka odbyła się dziś popołudniu w Czeskiej Żarnowicy. Mateusz Cierniak w pierwszym występie wygrał, w drugim znów szybszy był Duńczyk Madsen. W trzecim swoim wyścigu znów miął linię mety na pierwszej pozycji. Czwarta kolejka nie przyniosła punktów juniorowi tarnowskiej Unii. Przegrał on z Rosjaninem Jewienijem Sajdulinem, Czechem Petrem Chlupacem oraz Duńczykiem Christianem Thaysenem. Po ostatniej serii Cierniak również nie dopisał punktów i zawody zakończył z ośmioma oczkami na piątym miejscu.

Zawody wygrał Czech Jan Kvech, przed Rosjaninem Jewgienijem Sajdulinem, zaś trzecie miejsce zajął Duńczyk Mads Hansen.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy