Metal wygrywa z Dunajcem, zadyszka Wisły i Sokoła [ZDJĘCIA]

12.09.2017

W klasie okręgowej rozegrano piątą kolejkę spotkań. W grupie brzesko-bocheńskiej niespodziewanej porażki doznali piłkarze Sokoła Maszkienice, natomiast w tarnowskiej polegli piłkarze Wisły Szczucin.

W grupie brzesko-bocheńskiej Sokół Borzęcin pokonał Strażaka Mokrzyska 3:2, Rylovia wygrywa z Tarnavią 6:0, Orzeł Dębno gromi Naprzód Sobolów 12:0, Olimpia Kąty lepsza w rywalizacji z Radłovią po wygranej 2:0. Olimpia Bucze uległa Okocimskiemu Brzesko 0:2, zaś Jadowniczanka pokonuje Pagen Gnojnik 3:2. W jedynym niedzielnym spotkaniu Sokół Maszkienice niespodziewanie uległ drużynie Novi Rzezawianka 2:5.

W tabeli na czele duet Rylovia – Okocimski Brzesko; każda z tych drużyn zgromadziła po 13 punktów. Oczko mniej mają zawodnicy Olimpii Kąty.

W grupie tarnowskiej LZS Wietrzychowice przegrywa z Ciężkowianką 1:3, niespodzianka w Koszycach Małych, gdzie Victoria pokonuje Wisłę Szczucin 3:2. LUKS Skrzyszów wygrywa z Zorzą Zaczarnie 4:1. Z kolei drugi zespół Polanu Żabno uległ Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska 0:2. Natomiast tarnowski Metal podejmował na własnym stadionie drużynę Dunajca Zbylitowska Góra. Gospodarze po środowej klęsce w Pucharze Polski z czwartoligową Tuchovią, chcieli zapisać na swoim koncie trzy punkty. Już w 18 minucie objęli prowadzenie po samobójczym strzale Wacława Macioska. Po pierwszej połowie Metal prowadził 2:0. W drugiej części meczu obie drużyny trafiły po jednym razie i spotkanie zakończyło się wygraną tarnowian 3:1.

W niedzielnych pojedynkach LKS Nowa Jastrząbka przegrywa z GKS Gromnik 1:2, Olimpia Wojnicz uległa Dunajcowi Zakliczyn 0:3, a Łukovia w pojedynku z Klubem Sportowym Śmigno zremisowała 3:3.

W tabeli na czele trio – Metal Tarnów, Ciężkowianka oraz GKS Gromnik. Wszystkie te drużyny zgromadziły po 13 punktów, z tym że dwie ostatnie rozegrały o jedno spotkanie więcej.