Mielczanie bez punktów na Śląsku

13.04.2019

W pojedynku otwierającym 28 kolejkę spotkań Fortuna Pierwszej Ligi, PGE Stal Mielec walczyła o punkty w Jastrzębiu Zdrój z miejscowym GKS 1962.

W pierwszej połowie groźne akcje gospodarzy nieco zaskoczyły mielczan, którzy próbowali swoich sił w ataku pozycyjnym. Jednak pierwsze 45 minut meczu skończyło się bezbramkowym remisem. W drugiej części Łukasz Janoszka mógł otworzyć wynik spotkania, ale piłka minęła bramkę jastrzębian o centymetry. Podobnie było po strzale Krystiana Getingera.

Jednak w 65 minucie rywalizacji Kamil Adamek pokonał Seweryna Kiełpina i gospodarze objęli prowadzenie. Chwilę później mógł podwyższyć Jakub Wróbel, jednak tym razem mielecki bramkarz nie dał się zaskoczyć. W ostatnich minutach spotkania szanse na uratowanie punktu miał jeszcze Rafał Grodzicki, ale piłka po strzale z dystansu minęła słupek bramki gospodarzy.

PGE Stal Mielec przegrywa w Jastrzębiu Zdrój z GKS 1962, 0:1. Kolejne spotkanie rozegra w sobotę na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice.