Mielczanie triumfują w pierwszym barażu o utrzymanie

27.05.2019

Rozpoczynamy od sportów halowych i piłki ręcznej. W pierwszym barażu o prawo gry w PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie Nielba Wągrowiec przegrała ze Stalą Mielec 28:35.

Drużyna z Wielkopolski jedynie przez pierwsze dwadzieścia minut pierwszej połowy rywalizacji była równorzędnym przeciwnikiem dla zespołu mieleckiego. Od początku rywalizacja dostarczała wielu emocji. Przez pierwsze minuty gra toczyła się praktycznie bramka za bramkę. W pierwszym kwadransie skuteczniejsi byli gospodarze. Nielba Wągrowiec nie potrafiła jednak znacząco odskoczyć wyżej notowanemu przeciwnikowi. W 20 minucie prowadzenie ponownie odzyskali szczypiorniści SPR Stali Mielec.

Reakcja trenera gospodarzy Bartosza Świerada była natychmiastowa bo poprosił o czas. Po dwudziestu minutach był remis 12:12. Nie było widać, że drużyny grają w dwóch różnych ligach. Kolejne trzy bramki strzelili jednak mielczanie, dzięki czemu wysforowali się na prowadzenie. Nielba nie zamierzała jednak odpuszczać i starała się zmniejszyć straty. Ostatecznie premierowa partia zakończyła się wynikiem 19:15 dla Stali. Miejscowi podczas ostatnich pięciu minut nie potrafili rzucić bramki. Rywale natomiast jeszcze przed przerwą mieli wyborną szansę na zainkasowanie dwudziestego trafienia, ale Paweł Wilk przegrał w pojedynku sam na sam z Arturem Gawlikiem.

Początek drugiej partii był udany dla graczy z Podkarpacia. W 36 minucie szczypiorniści Stali prowadzili już siedmioma bramkami. Gospodarze nie potrafili walczyć już tak równorzędnie, jak w trakcie premierowych dwudziestu minut. Mieli spory kłopot ze skutecznym kończeniem ataków. Na kwadrans przed końcem mielczanie prowadzili już dziewięcioma bramkami, co stawiało Nielbę w bardzo trudnym położeniu. W końcówce wągrowczanie zdołali minimalnie zmniejszyć różnicę i finalnie przegrali z SPR Stalą Mielec 28:35.

Bramki dla mielczan zdobyli: Wilk, Krupa i Rutkowski po 6, Krępa 5, Mochocki 4, Kowalczyk 3 oraz Skuciński, Kornecki, Sarajlić, Valyntsau i Jędrzejewski po 1.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w Mielcu już w środę o godzinie 19. Jeżeli Stal wygra lub nie przegra różnicą wyższą niż sześć bramek to pozostanie w gronie zespołów PGNiG Superligi. Dodajmy, że tydzień temu awans do grona najlepszych polskich drużyn zapewnili sobie gracze SPR PWSZ Tarnów.