Mielczanie wygrywają w po rzutach karnych w Szczecinie

12.12.2017

Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec w 14.serii spotkań PGNiG Superligi wyjechali do Szczecina, gdzie zmierzyli się z miejscową drużyną Sandra Spa Pogoń.

Po pierwszych minutach gry, nieznaczną przewagę osiągnęli gospodarze. Dzięki dobrej skuteczności i obronie, udało im się do przerwy wypracować siedmiobramkową przewagę. Po zmianie stron przez siedem minut trafiali tylko mielczanie. Udało im się zmniejszyć przewagę do dwóch bramek straty. W 45 minucie meczu był już remis. Kolejny kwadrans gry to bramka za bramkę i o wszystkim rozstrzygnęły rzuty karne. Mielczanie po regulaminowym czasie gry podzielili się punktami po remisie 33:33. W rzutach karnych lepsi byli piłkarze ręczni z Podkarpacia, którzy wygrali 4:3 i dopisali do swojego konta dwa punkty.

Bramki w tym spotkaniu dla drużyny z Mielca zdobyli: Mochocki 9, Kawka 7, Cuzic i Krępa po 4, Chodara i Janyst po 3, Wypych 2 oraz Sarajlić 1.

W tabeli grupy pomarańczowej mielczanie zajmują czwartą lokatę, mając na swoim koncie 22 punkty. W tabeli zbiorczej drużyna z Podkarpacia jest ósma.

W następnym spotkaniu mielczanie podejmą na własnym parkiecie zespół Gwardii Opole. To spotkanie rozegrane zostanie w środę o godzinie 18, w hali Szkoły Podstawowej nr 7 przy ulicy Grunwaldzkiej.