Mieleccy piłkarze bez szans w Bielsku Białej

12.08.2019

Po dwóch domowych pojedynkach, piłkarze PGE Stali Mielec wyjechali do Bielska Białej, gdzie zmierzyli się z miejscowym Podbeskidziem. Gracze z Podkarpacia podrażnieni ostatnim remisem z Wigrami Suwałki, chcieli powalczyć na stadionie rywala o komplet punktów.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla mielczan, którzy w 16 minucie zdobyli bramkę. Wykorzystali oni błąd defensywy Podbeskidzia i bez przeszkód Adrian Paluchowski wbił futbolówkę do bramki rywala. W 35 minucie wyrównali gracze Podbeskidzia po strzale z dystansu Karola Danielaka. Jeszcze przed przerwą szansę na zdobycie bramki miał Paluchowski, jednak został zablokowany.

Po zmianie stron do ofensywy przystąpili miejscowi. Co chwilę gościli w polu karnym mielczan, ale do 62 minuty Seweryn Kiełpin spisywał się bez zarzutu. Wtedy to Karol Danielak po raz drugi wpakował piłkę do bramki drużyny z Podkarpacia. W 72 minucie były zawodnik gdyńskiej Arki po raz trzeci zapisał się na liście strzelców. Tym razem golkipera Stali zaskoczył strzałem z około 20 metrów. Zawodnicy Podbeskidzia zdominowali drugą część spotkania i nie oddali wygranej. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Ivan Martin Gomez. Drużyna z Bielska Białej pokonała PGE Stal Mielec 4:1.

W tabeli ligowej ekipa z Podkarpacia zajmuje dziewiątą lokatę.

Kolejne spotkanie piłkarze PGE Stali Mielec rozegrają na własnym stadionie. W piątek o godzinie 19:39 rozpoczną rywalizację z Olimpią Grudziądz.