Mieleccy piłkarze ręczni o krok od utrzymania w PGNiG Superlidze

23.05.2019

Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 30:26 i przedłużyli swoje szanse na pozostanie w PGNiG Superlidze. Uciekli z ostatniej pozycji i o utrzymanie zagrają w barażach z Nielbą Wągrowiec.

Przed meczem mielecki zespół wiedział, że nie ma innego wyjścia niż zwycięstwo w Lubinie. Przy okazji Stal musiała liczyć na porażkę Arki z Wybrzeżem. Ten drugi warunek został spełniony, bo gdynianie przegrali po rzutach karnych. Z kolei mielczanie choć po pierwszej połowie przegrywali 14:16, odwrócili losy meczu i wygrali w Lubinie 30:26. Świetni zawody rozgrywał Piotr Krępa. To właśnie obrotowy, na 12 minut przed końcem, wyprowadził zespół na prowadzenie 23:22. Dobrze piłki rozrzucał Bartosz Kowalczyk, z drugiej linii trafiali Piotr Rutkowski i Tomasz Mochocki. Dodatkowo dobrze bronił Goran Andjelić, który odbijał piłki z ponad 50 procentową skutecznością.

Bramki dla mieleckiej drużyny zdobyli: Krępa 6, Kowalczyk 5, Sarajlić, Mochocki i Rutkowski po 4, Wilk 3, Krupa 2 oraz Kornecki i Jędrzejewski po 1.