Mieleccy szczypiorniści bez sukcesu w Piotrkowie Trybunalskim

04.12.2018

Szczypiorniści SPR Stali Mielec pierwszą rundą spotkań kończyli rywalizacją w Piotrkowie Trybunalskim z miejscowym Piotrkowianinem. Dla zespołu z Podkarpacie była to rywalizacja, w której chcieli dopisać do swojego konta punkty.

Gospodarze pojedynek zaczęli fatalnie i po pięciu minutach Stal prowadziła 5:1. Mielczanie, w której pierwsze skrzypce grał wypożyczony z Piotrkowianina Piotr Rutkowski, utrzymywała prowadzenie kilkoma bramkami właściwie przez cały czas. Na większy deficyt nie pozwolił doświadczony Grzegorz Sobut, który regularnie dziurawił bramkę Stali. Mimo jego skuteczności przyjezdni prowadzili 16:13. Dopiero druga część gry przyniosła to, na co czekali piotrkowscy kibice. Stal straciła skuteczność, a gospodarze w lawinowym tempie zdobywali bramkę za bramką. W efekcie piotrkowska drużyna zakończyła pierwszą rundę zwycięstwem 34:26.

Bramki dla mieleckiej drużyny zdobyli: Rutkowski 9, Kowalczyk 6, Sarajlić i Krępa po 4 oraz Grzegorek, Janyst i Skuciński po 1. W sobotę SPR Stali rozpoczyna rundę rewanżową. Pierwszy pojedynek stoczy na wyjeździe w Kwidzynie, gdzie zmierzy się z miejscowym MMTS-em.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy